Abiturientai džiugino šimtukais

dapkute2Vilija BALAŠEVIČIŪTĖ
 
Pasibaigus egzaminų sesijai ir paaiškėjus egzaminų rezultatams, dvyliktokai jau spėjo atšvęsti savo išleistuves. Vis dėlto progų švęsti buvo ir daugiau. Net šeši Šakių rajono moksleiviai iš brandos egzaminų gavo aukščiausius 100 balų įvertinimus. Tai – keturi abiturientai iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir du iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos.
 
Austėja Dapkutė Šakių „Žiburio“ gimnazija
Chemija – 100, matematika – 100, lietuvių kalba ir literatūra – 100, anglų kalba – 98
 
„Norisi išnaudoti laimėjimus, kol jie „švieži“ ir gali atverti daug kelių.“
 
„Egzaminams ruošiausi labai skirtingai, nujaučiau, kad su biologija bus sunkiausia, taigi ją mokiausi papildomai ir tikėjausi geresnio įvertinimo, nors dėl jo visai neliūdna – greičiau juokinga pagalvojus, kaip nieko apie tikrąsias žinias nepasako mūsų egzaminai (iš biologijos egzamino Austėja gavo 93 balus). Atrodo, keista, kad biologijos įvertinimas žemiausias, o pasiekimai didžiausi būtent šioje srityje.“ Mergina sakė, jog egzaminams daug nesiruošė: „niekada nebūdavo taip, kad iki vėlumos ruoščiau namų darbus (nors niekas tuo netikėdavo), iš viso dažnai jų neatlikdavau, atsirinkdavau tai, ko man reikia ir kas naudinga, ir mokytojai dėl to ant manęs nepykdavo“. Žinių ji sėmėsi ir neakivaizdinėse mokyklose: „nuo devintos klasės mokiausi fizikos „Fotone“, Nacionalinėje Moksleivių Akademijoje, nuo vienuoliktos – chemijos „Pažinime“, nuo dvyliktos – biologijos „BioSa“.“ Abiturientė yra išbandžiusi daugybę įvairiausių veiklų – baigė muzikos ir dailės mokyklas, aktyviai dalyvavo skautų veikloje, dar besimokydama „Varpo“ vidurinėje mokykloje organizuodavo renginius ir priklausė mokinių tarybai. „Tikrai nebuvau nuo knygų nesitraukianti moksliukė kaip turbūt ne vienas mane įsivaizdavo.“– pasakojo Austėja. Ji planuoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete, tačiau nežino, ar tai yra būtent tai, ko nori. „Man įdomi biochemija, genetika, todėl negaliu pažadėti, jog Vilniuje pasiliksiu visus vienuolika metų. Vis dėlto norisi išnaudoti laimėjimus, kol jie „švieži“ ir gali atverti daug kelių.“
 

 
pakalkaiteGreta Pakalkaitė Šakių „Žiburio“ gimnazija
Lietuvių kalba ir literatūra – 100
 
„Egzaminai yra ekstremali situacija, kurioje svarbiausia susitvarkyti su jauduliu, o ne parodyti savo tikrąsias žinias“.
 
„Rezultatai, kaip ir daugumos gimnazistų, labai nenudžiugino. Tikslingai besimokant visus metus ir siekiant puikių rezultatų, galiu džiaugtis tik lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimu. – sakė abiturientė – Juk visada tikimės, jog už sunkų darbą ir pastangas bus atlyginta, tačiau abiturientai iš egzaminų sudarytojų tokios malonės nesulaukė.“ Dėl tokių skandalingų egzaminų rezultatų ji nekaltina nei mokytojų, kurie metai iš metų sąžiningai ruošia mokinius brandos egzaminams, nei neva kvailėjančių moksleivių. Pasak jos, egzaminai yra ekstremali situacija, kurioje svarbiausia susitvarkyti su jauduliu, o ne parodyti savo tikrąsias žinias, sukauptas per ilgus dvylika metų karčių mokslo šaknų valgymo. „Egzaminai, mano manymu, neturėtų būti sėkmės reikalas ar loterija.“ Greta yra baigusi meno mokyklos dailės skyrių, todėl tolesnį gyvenimo kelią norėtų sieti su menu ir kultūrine veikla. „Planuoju studijuoti viename iš Lietuvos universitetų, nes manau, jog ir gimtojoje šalyje galima rasti kiekvieno interesus atitinkančių studijų programų ir realizuoti save.“
 

 
naujokaitisTomas Naujokaitis Šakių „Žiburio“ gimnazija
Anglų kalba – 100
 
„Manau, kad savęs kontroliavimas yra būtinas, nes to nedarant gali nepadėti ir didžiausios žinios.“
 
„Egzaminams daug tikrai nesiruošiau, nes nenorėjau „perdegti“. Tiesiog stengiausi šiek tiek peržvelgti pačius pagrindus. – pasakojo Tomas.– Daugiau mokiausi tų dalykų, kurie blogiau sekėsi mokykloje. Prieš tokį egzaminą, kaip anglų kalbos, kuria buvau užtikrintas, stengiausi tiesiog pailsėti.“ Nors tikėjosi geresnių egzaminų įvertinimų, jais nenusivylė. „Jeigu šių rezultatų man užteks stojant į norimą specialybę, būsiu visiškai patenkintas. Nemanau, kad tai bus itin aktualu ateityje.“ Pasak jo, sėkmė egzaminuose priklauso nuo to, kaip užtikrintai jaučiasi pats moksleivis, ar jis pasitiki savimi, ar jis gali visiškai susikoncentruoti į pateiktas užduotis. „Manau, kad savęs kontroliavimas yra būtinas, nes to nedarant gali nepadėti ir didžiausios žinios.“ Tomas sakė, jog mokymasis klausant ar skaitant mokyklos suole jam visiškai neefektyvus, todėl dažniausiai ieško reikalingos informacijos internete video forma, nes taip geriausiai įsisavina informaciją. Po pamokų jis nebuvo pats aktyviausias žmogus mokykloje, tačiau stengėsi nelikti nuošalyje. „Dalyvavau organizuojant įvairius mokyklos renginius, pats dalyvavau įvairiuose konkursuose, kai kuriuose pavyko iškovoti prizines vietas.“ Toliau vaikinas planuoja studijuoti programų sistemas. „Nors informacinių technologijų egzaminas ir nepavyko taip, kaip norėjau, bet nežadu mesti šio pomėgio, o ateityje planuoju tai paversti į sėkmingą karjerą.“
 

 
pavalkis evaldas
Evaldas Pavalkis Lukšių Vinco  Grybo gimnazija
Informacinės technologijos – 100
 
„Nereikia „kalti” per dienas, nes tokiu būdu greičiau tik į zombį pavirsi, geriau mokytis taip, kad tai taptų malonumu.“
 
„Egzaminų rezultatais labai nenusivyliau, bet didžiuotis irgi nėra kuo.“– sakė Evaldas. Kitų jo laikytų egzaminų įvertinimai ne tokie aukšti kaip informacinių technologijų. Kaip bebūtų keista, vaikinas sakė informatikai skyręs mažiausiai dėmesio: „Daugiau ar mažiau viskas buvo aišku.“ Už sėkmingai išlaikytą informacinių technologijų egzaminą jis dėkingas mokytojui A. Burkšaičiui, kuris savo mokinius auklėjo griežtai: „Pirmadieniais sėdėdavom klasėje, kol nebaigdavom užduočių – kitaip neišleisdavo.“ Paskatintas mokytojo, jis nuo septintos klasės dalyvaudavo olimpiadose, yra laimėjęs prizinių vietų. „Olimpiadose pamačiau, kad galima varžytis ir su kur kas vyresniais moksleiviais. Taip ir paėmė tas azartas...“– pasakojo Evaldas. Nors sėkmės formulės jis teigė neturintis, jo nuomone mokytis ir laikyti egzaminus lengviausia tiems, kurie labiau susidomi dalyku ir kai tai tampa jau nebe mokslu, o pomėgiu. „Tuomet ir sekasi visai kitaip“– sakė jis ir ieškantiems sėkmės formulės moksleiviams linkėjo atrasti savo mėgiamą sritį. „Nereikia „kalti” per dienas, nes tokiu būdu greičiau tik į zombį pavirsi, geriau mokytis taip, kad tai taptų malonumu.“
 

 
valinskyteVaiva Valinskytė Šakių „Žiburio“ gimnazija, suaugusiųjų klasė
anglų kalba – 100
 
„Norint gerai išlaikyti egzaminą tereikia mokintis, o siekiant maksimalaus įvertinimo reikia turėti dar ir talentą“.
 
Kaip pasakojo Vaiva, egzaminams mokytis ji nesistengė. „Paskutinius pusantrų metų man buvo taikomas namų, vėliau – suaugusiųjų mokymas dėl sveikatos priežasčių. Taigi turėjau kelias pamokas per mėnesį ir galybę užduočių lapų.“ Mergina teigė esanti patenkinta. Tiesa, dėl sveikatos priežasčių jai buvo sunku kartoti išmoktą medžiagą, be to, egzaminai pasirodė kiek neįprasti. „Pavyzdžiui, praeitų metų istorijos ir matematikos egzaminų užduotys gerokai skyrėsi. Pernai dėmesys buvo skiriamas platesniam ratui temų, šiemet buvo prašoma nagrinėti kone vienos pamokos užduotis.“– pasakojo abiturientė. Iš tikrųjų, pasak jos, norint gerai išlaikyti egzaminą tereikia mokintis, o siekiant maksimalaus įvertinimo reikia turėti dar ir talentą. „Deja, pasitaikė mokytojų ir kitų žmonių, kurie sakė, jog neišlaikysiu tam tikro dalyko kurso, netgi mokyklos nebaigsiu. To girdėti iš mokytojo tikrai nesitiki, bet viskas jau praeityje – mokyklą baigiau, atestatą gavau.“ Kita stotelė Vaivos gyvenime – Mančesterio Metropoliteno universitetas, kuriame studijuos medijų žurnalistiką.
 

 
kazokasSaulius Kazokas Lukšių Vinco Grybo gimnazija
Informacinės technologijos – 100, anglų kalba – 98
 
„Fiziką ir matematiką su klasioku kartodavom „iš lempos“ sugalvodami ir išspręsdami realius uždavinius, pavyzdžiui, ar užkiltų radijo bangomis valdoma mašinėlė prekybos centro eskalatoriumi?“
 
„Mane patį aukšti balai nustebino, nors mokytojai tikėjosi tokių rezultatų.“– pasakojo Saulius. Užuot paskyręs daugiau laiko mokymuisi, jis stengėsi išnaudoti visas pasitaikiusias progas: „Spėjau pabūti ir DJ, ir operatorium, ir chore padainuoti, ir pakeliauti. Nesigailiu, juk ilgas sėdėjimas prie knygų atsibosta.“ Dėl sėkmės egzaminuose vaikinas dėkingas informatikai ir mokytojui Antanui Burkšaičiui. „Būtent informatikos būrelyje išmokau mąstyti, ieškoti problemų ir jų sprendimo būdų bei mokytis iš savo klaidų. Su būreliu dažnai dalyvavome įvairiuose konkursuose, olimpiadose, pasivaržydavome ir tarpusavyje, taigi buvome pripratę prie įtampos, konkurencijos, ir į egzaminus ėjome ramiai.“ Dar vienas kelias į sėkmė – nestandartinis mokymasis. „Fiziką ir matematiką su klasioku kartodavom „iš lempos“ sugalvodami ir išspręsdami realius uždavinius, pavyzdžiui, ar užkiltų radijo bangomis valdoma mašinėlė prekybos centro eskalatoriumi?“– sakė vaikinas. Anglų kalbą jis teigia išmokęs žaisdamas žaidimus bei žiūrėdamas filmus. Sunkiausia buvo lietuvių kalba ir literatūra – „reikėjo skaityti, kas man nelabai patikdavo“. Šiais metais Saulius stos į Kauno Technologijos universitetą ir studijuos programų sistemas. „Nors kai kurie teigia, jog užsienyje tiek studijos, tiek darbai geresni, aš manau, kad viskas priklauso nuo motyvacijos ir pastangų. Į užsienį keliaučiau dirbti nebent gavęs pasiūlymą iš labai rimtos kompanijos.“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pakanka sporto infrastruktūros rajone?

klausimelis 04 19Arūnė iš Griškabūdžio:

Ne. Griškabūdyje nieko nėra. Mokyklos stadionui reikėtų labai didelio remonto. Ten yra krepšinio aikštelė, bet aš krepšinio nežaidžiu. Atvykdavau pasportuoti į Šakius. Lankiausi baseine ir treniruoklių salėje. Šakiuose reikėtų daugiau dviračių takų, nes nelabai yra kur važiuoti. 

klausimelis 04 19 2

Milda iš Šakių:

Nepakanka. G alėtų būti daugiau. Labai trūksta dviračių takų. Daug metų laukiam dviračių tako Šakiai–Lukšiai. Girdėjau apie Šakių „Varpo“ mokyklos stadiono rekonstrukciją. Tikrai reikalingas ir futbolo aikštynas, ir lengvosios atletikos treniruotės, nes kuo daugiau sportuosim, tuo bus geriau.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.