baneris leidinys

lenkaiAsta GVILDIENĖ
 
Birželio 4 – 7 d. Šakių „Varpo“ mokykloje lankėsi aštuoni Veršchovo Jono Pauliaus II gimnazijos (Lenkija) mokytojai. Jie inicijavo ir pakvietė mūsų pedagogus kartu vykdyti projektą „Mokykla nėra viskas. Kaip jaunimas Lenkijoje ir Lietuvoje leidžia laisvalaikį?“, kurį finansuoja Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondas.
 
Nuotr. Per J. Daniliausko jubiliejinės parodos atidarymą mokytojai iš Lenkijos noriai įsitraukė į bendro paveikslo kūrimo procesą.
 
Tikslas – pasisemti patirties
 
Pasak projekto koordinatorės, Šakių „Varpo“ mokyklos anglų kalbos mokytojos Daivos Mažeikienės, su Veršchovo Jono Pauliaus II gimnazijos bendruomene - 93 mokiniais ir 17 mokytojų – jie pažįstami jau gana seniai. Prieš ketvertą metų Lenkijoje viešėjo ir kartu pirmąjį bendrą projektą įgyvendino „Varpo“ mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Pynė“, vadovaujamas Vitalijos Venienės.

Lenkų mokytojų vizitas Šakiuose - tai yra pirmoji projekto dalis. Čia jie domisi, ką mūsų moksleiviai veikia po pamokų. Nori pamatyti, kokias galimybes turiningai praleisti laisvą laiką turi mūsų jaunimas. Tad jų tikslas – ne tik pasisemti patirties, bet ir pamatyti save iš šalies.

Pristatydami projektą, mokytojai iš Veršchovo Jono Pauliaus II gimnazijos konferencijos dalyvius supažindino su savo mokykloje atliktu tyrimu, kaip jų mokiniai leidžia laisvalaikį ir kiek laiko gali skirti sportui ar kitokiems popamokiniams užsiėmimams.  Rezultatai parodė, kad skirtumas tarp mūsų ir lenkų moksleivių nedidelis – didžioji dalis „sėdi“ socialiniuose tinkluose, klausosi muzikos arba sportuoja.
 
Domėjosi popamokine veikla

Svečiai turėjo progą įsitikinti, kad mūsų jaunimas pakankamai aktyvus, daugelis lanko ne po vieną, o po keletą būrelių. Be to, „Varpo“ mokykla išsiskiria ypatingu meniniu ugdymu. Čia visada daug dėmesio buvo skiriama mokinių kūrybiškumui. Kas nežino „Varpo“ dramos studijos, kuriai vadovauja Vilija Meškaitienė, tautinių šokių kolektyvo „Pynė“, muzikos mokytojos Ingiros Jakienės moksleivių ansamblių ir solistų pasirodymų.

Projekto dalyviai pasidairė ir po kitas įstaigas bei organizacijas. Jie viešėjo Plokščių mokykloje – daugiafunkciame centre, susitiko su Atviro jaunimo centro ir Jaunimo kūrybos ir sporto centro darbuotojais, Šakių meno mokyklos mokytojais. Taip pat noriai dalyvavo Zanavykų muziejaus organizuojamoje edukacinėje pamokoje „Angelai“ ir jubiliejinės mūsų kraštiečio menininko Jono Daniliausko personalinės parodos atidaryme.

Laukia atsakomasis vizitas

 „Lenkai su baltu pavydu žiūrėjo į mūsų jaunus žmones, kurie be galo iniciatyvūs ir noriai dalyvauja įvairiose veiklose, - atviravo D. Mažeikienė. - Jų nedidelės bendruomenės mokinius sunku sudominti kažkuo daugiau nei sportu.“

Spalio mėnesį bus vykdoma antroji šio projekto dalis – aštuoni „Varpo“ mokyklos mokytojai su atsakomuoju vizitu vyks į Veršchovo Jono Pauliaus II gimnaziją. Projekto koordinatorės teigimu, mūsų pedagogai pasistengs jų bendruomenei pasiūlyti kažką naujo. Galbūt net pavyks lenkų moksleivius sudominti kažkuo daugiau nei sportu, atitraukti nuo išmaniųjų telefonų ar kompiuterių ekranų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos