baneris leidinys

pirmoko pasasAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Šiandien visoje Lietuvoje moksleiviai grįžta į mokyklas ir švenčia naujų mokslo metų pradžią. Šakių rajone į mokyklų suolus grįžta 3726 moksleiviai, iš jų 240 pačių mažiausiųjų – pirmokų.
 
Nuotr. Šiais mokslo metais į rajono mokyklų suolus atsisės 240 pačių mažiausiųjų mokinių – pirmokų.
 
Gausu naujovių
 
Prieš prasidedant naujiems mokslo metams rajono savivaldybėje rinkosi švietimo įstaigų vadovai, kurie aptarė svarbiausius klausimus. Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas pabrėžė, jog naujaisiais mokslo metais mokyklų laukia permainos.

 Siekiant pagerinti mokinių sveikatą, planuojama įvesti judrumo pertraukas: visoms mokyklos rekomenduojama organizuoti fiziškai aktyvią 25 min. pertrauką.

Nuo rugsėjo didesnis dėmesys turės būti skiriamas mokinių konsultavimui. Šiuo metu bendrojo ugdymo plane per savaitę numatytos 3 val. mokinių konsultavimui, bet mokytojai ir mokyklos bus raginami jas išnaudoti iškart, tik susidūrus su sunkumais, o ne tiesiog papildomai pridėti prie kažkokio dalyko.

Norima užtikrinti išvykusių mokytojų pavadavimą, kad vaikams vyktų visos pamokos: Švietimo ir mokslo ministerija jau priėmė teisės aktus, kurie suteiks galimybę apmokėti kitam mokytojui, kuris pavaduos kvalifikaciją kelti ar dėl kitų reikalų išvykusį mokytoją.

Nuo šių mokslo metų daugiau laiko – nuo buvusių 5 val. iki 20 val. – numatoma skirti socialinei veiklai. Šios valandos turės būti skiriamos pilietiškumo pamokoms, akcijų vykdymui.

Neformalus švietimas

Susirinkimo metu Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Demenius švietimo įstaigų vadovams pristatė neformaliojo vaikų švietimo aprašą. Nuo spalio mėn. bus įvedamas neformalaus ugdymo krepšelis – vaikui bus skiriama 15 eurų mėnesiui popamokinei veiklai. Tai reiškia, kad vieną būrelį vaikas galės lankyti nemokamai.

Pasak G. Demeniaus, neformalaus švietimo užsiėmimus galės rengti ne bendrojo lavinimo mokyklos, o visi neformaliojo vaikų švietimo teikėjai, turintys teisę ją vykdyti. Šią veiklą taip pat vykdyti galės kultūros darbuotojai bei laisvieji mokytojai (Laisvasis mokytojas – fizinis asmuo, dirbantis pagal verslo liudijimą ir užsiimantis individualia švietimo teikėjo veikla – red. past.).
 
Pasipiktinę dėl atlyginimų

Kasmetiniame švietimiečių pasitarime daug diskusijų kilo, kai buvo pradėta kalbėti apie mokyklose dirbančio personalo atlyginimų koeficientus, kuris, pasak įstaigų vadovų, mažų mažiausiai – juokingas. Visi švietimo įstaigų vadovai pritarė tam, kad kai kurių mokyklų darbuotojų atlyginimai neatitinka realybės.

„Didėjo minimali alga, turėtų lygiagrečiai didėti tiek buhalterių, tiek kitų darbuotojų atlyginimai. Nes dabar situacija yra baisi: mokykloje dirbantys buhalteriai uždirba ne ką daugiau nei valytojos“, – sakė Kriūkų mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė.

Mokyklų remontai

Pasak E. Pauliukėno, prieš naujuosius mokslo metus  visose rajono mokyklose vyko minimalūs ar didesni remonto darbai. Didžiausi darbai atlikti „Varpe“, Lekėčių pagrindinėje mokykloje bei Griškabūdžio gimnazijoje. Seimo nario Mindaugo Basčio dėka Griškabūdžio gimnazijos remontui skirta 40 tūkst. eurų, „Varpo“ mokyklai – 280 tūkst. eurų, Seimo narės Onos Valiukevičiūtės dėka Lekėčių mokyklos remonto darbams atseikėta apie 86 tūkst. eurų.

„Beveik visos švietimo įstaigos jau pasiruošusios priimti mokinius. Baigiamos įrengti naujos darželinukų grupės, darbai šiek tiek vėluoja, bet dėl statybininkų kaltės. Vis dėlto reikia džiaugtis, kad turėsim galimybę priimti mažesnius vaikus į darželius, o šešiamečiai galės lankyti mokyklas ir ruoštis privalomajam šešiamečių mokymui“, – pastebėjo E. Pauliukėnas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos