akcija2024 568px

sintautai varpasPraėjusią savaitę Seime vykusioje konferencijoje aptarti prekybos žmonėmis klausimai. Minčių apie plačiai pasaulyje paplitusį reiškinį klausėsi ir rajono moksleiviai bei pedagogai.
 
Nuotr. Seime vykusioje konferencijoje dalyvavo Sintautų pagrindinės ir Šakių „Varpo“ mokyklų moksleiviai.
 
Pasaulyje paplitęs fenomenas – prekyba žmonėmis – praėjusią savaitę sulaukė didesnio dėmesio. Rugsėjo 17–18 d. VO „Gelbėkit vaikus“ kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu organizavo tarptautinę konferenciją „Iššūkiai kovojant su prekyba žmonėmis“. Renginio metu moksleiviai diskutavo, kaip atpažinti prekybos žmonėmis riziką, kaip reaguoti kritinėje situacijoje, kaip saugiai įsidarbinti, apsaugoti save ir kitus. Diskusijoje dalyvavo po aštuonis Sintautų pagrindinės mokyklos ir Šakių „Varpo“ mokyklos moksleivius. Juos lydėjo socialinės pedagogės Jūratė Arštikaitienė, Astra Ilgūnaitienė.

Prekyba žmonėmis daugelyje valstybių yra įvardinama kaip moderni vergijos forma. 2014 m. paskelbtais „Eurostat“ duomenimis, per 2010–2012 m. 28 ES valstybėse buvo nustatytos 30 tūkst. 146 aukos, iš kurių net 65 proc. ES piliečiai. Net 80 proc. aukomis tampa moterys. Taip pat nuo prekybos žmonėmis nukenčia daugiau kaip tūkstantis vaikų. Dažniausiai aukos seksualiai išnaudojamos.

2014 m. Lietuvos institucijos vykdė 24 tyrimus, susijusius su prekyba žmonėmis (2013 m. – 23). Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 40 kaltinamųjų (2013 m. – 18), nuteista 18 (2013 – 11) prekiautojų žmonėmis. 2014 m. skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo 1,5 iki 7,5 metų.

Tarptautiniai ekspertai atkreipia Lietuvos dėmesį į institucijų veiksmų koordinavimo ir bendradarbiavimo stoką, sunkumus identifikuojant aukas, specialistų kompetencijos ir noro dirbti su nukentėjusiais stoką. Neretai pačios aukos būna apkaltintos, kad pateko į nemalonią situaciją. Be to, auka realios pagalbos sulaukia tik iš NVO.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos