baneris leidinys

renovacija mprcKudirkos Naumiesčio seniūnijos Būblelių kaime jau 37-erius metus veikiančioje profesinėje mokykloje nuo įsikūrimo pradžios nebuvo daromas kapitalinis remontas. Nuo 2000-ųjų Marijampolės profesinio rengimo centrui (toliau MPRC) priklausantis skyrius šiuo metu atnaujinamas iš pagrindų. Po rekonstrukcijos, tikimasi, įstaiga sutaupys šildymo kaštų bei taps dar patrauklesnė.
 
Nuotr. Marija Jurgilienė džiaugiasi skyriuje vykstančia renovacija.   
 
Skyrė dėmesį
 
Įgyvendinusi Marijampolės profesinio rengimo centro pagrindinių rūmų renovaciją, įkūrusi Sektorinį centrą, vadovybė nutarė imtis projekto ir iš esmės atnaujinti Šakių rajone, Būblelių kaime, veikiantį Kudirkos Naumiesčio skyrių (MPRC jų turi septynis). Džiaugdamasi vykstančiomis permainomis Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė dėkoja centro administracijai už skirtą dėmesį. „Be jokių abejonių po renovacijos mokiniams ir skyriaus darbuotojams bus smagiau dirbti, – kalbėjo M. Jurgilienė. – Be to, renovuoti pastatai pasitarnaus po pamokų vykdomai veiklai, suaugusiųjų mokymams bei dažnai čia organizuojamiems bendruomenės renginiams.“

Milijoninė investicija

Marijampolės profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas administracijos ir ūkio reikalams Romualdas Vadluga kalbėjo, kad svarbiausias renovuojamos mokyklos uždavinys – šildymo ūkio pertvarka. „Lig šiol vieninteliai Lietuvoje skyrių šildėme elektra, tai per šildymo sezoną mokesčiams atiduodavome apie 250 tūkst. litų, o tos šilumos pastate nebuvo. Tikimės perpus sumažinti išlaidas“, – sakė R. Vadluga.

Po rekonstrukcijos įstaiga bus šildoma biokuru – medžio granulėmis. Be to, renovaciją atliekančios UAB „Verslo bitė“ darbuotojai šiltina pastato sienas, stogą, keičia likusius senuosius langus. Į mokyklą bus investuota daugiau nei 1 mln. eurų, kuriuos skiria Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika, iš jų 75 tūkst. eurų skyrė LR Švietimo ir mokslo ministerija.
 
Mokinių mažėjimas negąsdina

Šiemet Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo skyrius į gyvenimą išleido 59 abiturientus, o naujus mokslo metus čia sutiko 242 mokiniai (kadaise mokėsi per penkis šimtus). „Mokinių mažėjimą lemia ir rajono gyventojų mažėjimas. Be to, Kudirkos Naumiesčio skyrius yra kaime, toliau nuo didesnių gyvenviečių, todėl turime problemų su mokinių grupių komplektavimu. Žinoma, skyriui tenka konkuruoti su Smalininkų, Vilkijos, Kauno profesinėmis mokyklomis“, – kalbėjo R. Vadluga, pridurdamas, jog Marijampolėje ir Vilkaviškyje mokinių pakankamai.

MPRC pavaduotojo administracijos ir ūkio reikalams R. Vadlugos teiraujamės, ar verta investuoti į šį skyrių. „Kaip ir bet kurioje srityje, klaustukų yra daug. Lietuvoje yra nemažai profesinių mokyklų, kurios turi tiek pat mokinių ir toliau normaliai egzistuoja. Lietuvoje profesinis mokymas populiarėja, ryškėja tendencija išlaikyti profesines mokyklas. Šaliai reikia darbo rankų, – komentavo R. Vadluga. – Mes nemanome, kad reikėtų šį skyrių uždaryti vien dėl to, kad jis nutolęs nuo rajono centro. Tikime, kad renovacija bei MPRC plėtra duos tik pliusą. Pirmiausia – padės sutaupyti.“

R. Vadlugos įsitikinimu, profesinėms mokykloms išsilaikyti padėtų griežtesnė švietimo politika. Anot jo, trečdalis šalies moksleivių turėtų mokytis profesinėse mokyklose. „Gimnazijų direktoriai dažnai konkuruoja dėl mokinių. Nesvarbu, koks mokinys, svarbu, kad jis mokytųsi gimnazijoje. Iš kaimo mokyklėlės į gimnazijas suėję vaikai dažnai nepajėgia mokytis. Pastaruoju metu spalio–lapkričio mėnesiais MPRC pasipila mokinių prašymai priimti mokytis. Pernai priimta apie 30 tokių mokinių“, – kalbėjo R. Vadluga.

Giedrė Merčaitienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos