baneris leidinys

policijos profesijaŠakių rajono Policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė supažindina moksleivius su policijos pareigūno profesija. Per pastarąsias dvi savaites pareigūnė suorganizavo du susitikimus su rajono moksleiviais Šakių viešojoje bibliotekoje bei Atvirame Šakių jaunimo centre.
 
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos ketvirtokams bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė pristatė knygelę „Susipažinkime: policija“.
 
Spalio 8 d. Šakių „Varpo“ mokyklos ketvirtokams A. Mockevičiūtė pristatė knygelę „Susipažinkime: policija“ ir bibliotekos skaitytojams dovanojo tris knygeles. Knygelės autorius Zurabas Dzavachisvilis  yra ir daugelio kitų „policinių“ detektyvų, atskleidžiančių policijos darbo „virtuvę“ ir leidžiančių labiau pažinti policijos kasdienybę, autorius. Susitikime su ketvirtokais pareigūnei talkino policijos bičiulis „Amsis“.

„Ar esate kada nors svajoję tapti policininkais?“ – tokiu klausimu paskaitą apie policijos profesiją pradėjo pareigūnė. Ketvirtų klasių mokiniai į šį klausimą atsakė teigiamai. Todėl visiems rūpėjo, ką reikia daryti, kad svajonės taptų realybe, kaip tapti geru policininku. Į šiuos ir dar daugelį kitų klausimų išsamiai atsakinėjo A. Mockevičiūtė, vaizdžiai papasakodama apie Lietuvos policiją, jos istoriją, veiklą, struktūrą, sprendžiamus uždavinius, saugų eismą. Ketvirtokams labai patiko rodomi filmukai apie policijos istoriją, kriminalinę policiją. Jiems didžiulį įspūdį paliko policininkų darbo įrankiai, tyrėjų ir kitokio rango pareigūnų veikla.

Specialistė atkreipė visų dėmesį, kad būsimas policininkas privalo būti nepriekaištingos reputacijos, daug sportuoti, mokėti logiškai mąstyti, gebėti bendrauti su skirtingais žmonėmis, suprasti elgesio motyvus, padėti taikiai spręsti konfliktines situacijas. Mokinukai sužinojo, kad asmenys, ketinantys įgyti policininko profesiją, mokytis priimami nuo 18 iki 30 m. amžiaus. Jie turi mokėti lietuvių kalbą, turėti  ne žemesnį kaip vidurinis išsilavinimą, būti nepriekaištingos reputacijos ir pagal asmenines ir dalykines savybes, fizinį pasirengimą bei sveikatos būklę tikti pareigoms vidaus tarnyboje. Pareigūnė su vaikais diskutavo, kokias charakterio savybes privalo turėti žmogus, kad būtų puikus policininkas.

Susitikime su ketvirtokais vyko informatyvi viktorina – įgytų žinių patikrinimas. Knygelių mylėtojai labai aktyviai, noriai ir daugelis teisingai atsakinėjo į pareigūnės A. Mockevičūtės užduotus klausimus. Aktyvūs skaitytojai už teisingus ir išsamius atsakymus pelnė daug įvairių prizų – siurprizų.

Panašų, tik gal ne tokį žaismingą susitikimą policijos pareigūnė surengė ir su vyresniais kaip 14 m. moksleiviais Atvirame Šakių jaunimo centre spalio 14 d. Gausiai susirinkusiems Šakių „Varpo“ mokyklos, „Žiburio“ gimnazijos, Lukšių V. Grybo gimnazijos ir kitų rajono mokyklų moksleiviams pareigūnė taip pat pristatė policijos pareigūno specialybę. Pasitelkdama vaizdinę medžiagą A. Mockevičiūtė demonstravo policininkų darbo įrankius, aprangą. Pareigūnė taip pat pasakojo apie karjeros galimybes bei policijos pareigūnų ateities perspektyvas. Su jaunimu buvo diskutuojama įvairiais klausimais, motyvuojama, kodėl verta rinktis policininko profesiją. Prieš renkantis šią profesiją pareigūnė patarė moksleiviams pagalvoti. Policininko darbas nėra lengvas – jis reikalauja tiek gero fizinio, tiek psichologinio pasirengimo. Tik savo gyvenime teisingai sudėliojus visus prioritetus, kiekvienas asmeniškai turi apsispręsti, ar jo asmenybė atitinka policininkui keliamus reikalavimus, ar iš tikrųjų norisi tuo sunkiu keliu eiti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos