baneris leidinys

neformalus svietimas2Spalį Šakių rajonui skirta 36 643 eurų neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ). Apie tai, kaip sekėsi įsisavinti lėšas lyginant su kitais rajonais, ir apie ateities perspektyvas su pedagogais kalbėjo Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Demenius.

Nuotr. Neformaliojo švietimo programos rajone per tris mėnesius įsisavino 34 705 eurų.

Gautas NVŠ lėšas buvo privaloma panaudoti per tris mėnesius – iki gruodžio 31 dienos. Pasak G. Demeniaus, iš gautos 36 643 eurų sumos nepanaudoti liko 1938 eurai, kurie grįš į biudžetą. „Buvo rajonų, kuriuose liko nepanaudota didelė dalis lėšų. Lėšų nepanaudojo 26 Lietuvos savivaldybės“, – kalbėjo G. Demenius.
 
Rajone lėšas įsisavino devynios neformalaus ugdymo įstaigos, kurios pristatė 13 programų. „Mokiniai jas visas pasirinko, o per visą Lietuvą buvo nepasirinktos 374 programos. Vidutiniškai vienoje programoje dalyvauja 59 mokiniai. Šis skaičius taip pat viršija respublikos vidurkį. Pažymėtina, kad vaikai gali rinktis kelias programas, nors finansuojama yra viena“, – aiškino G. Demenius.

Lietuvoje mokiniai daugiausiai dalyvauja sportinėje veikloje, ne išimtis ir mūsų rajonas, kur sportą pasirinko 203, šokį 157, kraštotyrą 183 mokiniai, skautams ir šauliams priklausė 76.

Pirmąkart neformalųjį vaikų švietimą vykdė Šakių viešoji biblioteka. Dalyvavo 19 moksleivių, kurie norėtų, kad ši programa tęstųsi.

Numatyta, kad visoje Lietuvoje ateinančių metų 9 mėnesiams bus skirta 9,720 mln. eurų, iš kurių preliminariai rajoną pasieks 105949 eurų.

Lėšų bus negalima naudoti pramoginiams renginiams, korepetitorių darbui, patalpų išlaidoms padengti ir ilgalaikio turto, (tokio, kuris kainuoja daugiau nei 500 eurų ir nenusidėvi per metus) įsigijimui.

Startas naujiems teikėjams bus duotas, kai atsiras naujas aprašas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos