Neformaliojo švietimo finansavimas tęsis ir ateinančiais metais

neformalus svietimas2Spalį Šakių rajonui skirta 36 643 eurų neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ). Apie tai, kaip sekėsi įsisavinti lėšas lyginant su kitais rajonais, ir apie ateities perspektyvas su pedagogais kalbėjo Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Demenius.

Nuotr. Neformaliojo švietimo programos rajone per tris mėnesius įsisavino 34 705 eurų.

Gautas NVŠ lėšas buvo privaloma panaudoti per tris mėnesius – iki gruodžio 31 dienos. Pasak G. Demeniaus, iš gautos 36 643 eurų sumos nepanaudoti liko 1938 eurai, kurie grįš į biudžetą. „Buvo rajonų, kuriuose liko nepanaudota didelė dalis lėšų. Lėšų nepanaudojo 26 Lietuvos savivaldybės“, – kalbėjo G. Demenius.
 
Rajone lėšas įsisavino devynios neformalaus ugdymo įstaigos, kurios pristatė 13 programų. „Mokiniai jas visas pasirinko, o per visą Lietuvą buvo nepasirinktos 374 programos. Vidutiniškai vienoje programoje dalyvauja 59 mokiniai. Šis skaičius taip pat viršija respublikos vidurkį. Pažymėtina, kad vaikai gali rinktis kelias programas, nors finansuojama yra viena“, – aiškino G. Demenius.

Lietuvoje mokiniai daugiausiai dalyvauja sportinėje veikloje, ne išimtis ir mūsų rajonas, kur sportą pasirinko 203, šokį 157, kraštotyrą 183 mokiniai, skautams ir šauliams priklausė 76.

Pirmąkart neformalųjį vaikų švietimą vykdė Šakių viešoji biblioteka. Dalyvavo 19 moksleivių, kurie norėtų, kad ši programa tęstųsi.

Numatyta, kad visoje Lietuvoje ateinančių metų 9 mėnesiams bus skirta 9,720 mln. eurų, iš kurių preliminariai rajoną pasieks 105949 eurų.

Lėšų bus negalima naudoti pramoginiams renginiams, korepetitorių darbui, patalpų išlaidoms padengti ir ilgalaikio turto, (tokio, kuris kainuoja daugiau nei 500 eurų ir nenusidėvi per metus) įsigijimui.

Startas naujiems teikėjams bus duotas, kai atsiras naujas aprašas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.