baneris leidinys

freska gimnazijaŠakių „Žiburio“ gimnazijos pirmojo aukšto fojė sieną papuošė piešinys, prie kurio net šešias savaites darbavosi ne kas kitas, o gimnazijos mokiniai. Šios idėjos autorė – būsima abiturientė Vaiva Frančiakaitė.

Nuotr. Vaivai Frančiakaitei (dešinėje) įspūdingą paveikslą padėjo kurti Jonas Vaikšnoras ir Auksė Puišytė.

2018 m. „Žiburiui“ sukaks šimtas metų, tad jau dabar visais būdais stengiamasi papuošti mokyklą, o toks piešinys – vienas iš geriausių sprendimų. Kaip pasakojo V. Frančiakaitė, šį darbą atlikti buvo paprašyta gimnazijos direktorės Jūratės Mozūraitienės bei dailės mokytojos Audronės Vorevičienės.
 
„Pati idėja ir piešinys  mano vienos darbas, jau rudenį pradėjau ruošti eskizus. Minčių buvo įvairiausių, bet vis ieškojau ko nors „mokykliško“ ir nenuobodaus. Knygos buvo pirma mintis. O paukščiai vaizduojami beveik visuose mano piešiniuose, tad aš tikrai norėjau juos įkomponuoti. Juk ir mokyklai tinka šis simbolis“, – atskleidė idėjos prasmę mokinė.

Į pagalbą Vaiva pasikvietė dar kelis gimnazistus – Auksę Puišytę, Joną Vaikšnorą ir Dominyką Balčiūtę. Gimnazistė sieną tapė beveik kiekvieną dieną nuo antrosios birželio savaitės, išskyrus tas dienas, kai buvo išdažytos mokyklos grindys, ir savaitgalius arba „laisvadienius“ savaitės viduryje, kai jau būdavo per daug nusibodę kiurksoti mokykloje.

„Kadangi fojė gana tamsu, tai vakare ar apniukusiomis dienomis neišeidavo labai daug dirbt, nes tiesiog neužtekdavo šviesos. Ilgiausiai esu užtrukusi nuo devynių ryto iki pusės septynių vakaro. Bet dažniausiai dirbdavom trumpiau, kartais tik pusdienį“, – pasakojo V. Frančiakaitė.

Merginos pasiteiravus, koks buvo didžiausias iššūkis, ši atsakė, jog formatas. Ir... teptukai. Kaip pasakojo Vaiva, nors tapė ne pirmą ir ne antrą kartą, jai pačiai mielesnės yra kitos technikos, o ne tapyba akrilu.

„Gal dėl to ir šis darbas nėra labai tapybiškas, jame ryškesnis piešinys, o ne potėpiai. Su formatu ir fiziškai susidoroti buvo sudėtinga, reikėjo laipioti stalais, kopėčiomis. Sienos aukštis beveik 3 m, ilgis virš 6 m. Be to, teko ne vieną sluoksnį dažų tepti. Tai buvo pirmas tokios apimties projektas, kurį vykdžiau“, – dalijosi mintimis gimnazistė.

Būsima abiturientė prasitarė, jog dailinant sieną galvoje vis kirbėjo mintis, „kad tik spėtume pabaigti iki rugsėjo pirmosios“. Tačiau viskas įvyko pagal planą, piešinys baigtas, o jį naujųjų mokslo metų dieną pamačiusi gimnazijos bendruomenė tikriausiai liks sužavėta.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos