baneris leidinys

gurgzdys
Nuotr. „Devbridge Group“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys ragino imti pavyzdį iš Estijos, kur vaikai programavimo mokosi jau pradinėse klasėse, kaip ir antrosios kalbos.


Įgyvendinant „Sourcery for Kids“ – technologinio raštingumo iniciatyvą vaikams – nuo šių mokslo metų Šakiuose pradinių klasių mokiniai galės nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų.
 
„Sourcery for Kids“ vaikai mokysis šeštadieniais, Šakių „Žiburio“ gimnazijos patalpose. Iki šiol tokie užsiėmimai buvo prieinami tik privačiuose būreliuose, tačiau akademijos įkūrėjai yra įsitikinę – tokie mokslai turėtų būti prieinami visiems Lietuvos vaikams, todėl investavo 50 tūkst. eurų ir pakvies 200 pradinukų naujausių technologijų nemokamai mokytis Kaune ir Šakiuose.

Vaikai visus mokslo metus bus ugdomi pagal neformalaus švietimo programoje (NVŠ) akredituotą programą „bit&Byte“. Jie ne tik mokysis, kaip kurti naujausias technologijas, bus ugdomi kiti įgūdžiai, reikalingi sėkmingam darbui technologijų industrijose (dizainas, smulkioji elektronika, 3D, animacija, virtuali realybė (VR), žaidimų kūrimas).

„Esame tikri, kad šios disciplinos turėtų būti prieinamos visiems šalies vaikams nuo pat mažumės. Iki 2020 m. programuotojų poreikis Lietuvoje išaugs 83 proc., tačiau ši situacija vis dar neturi atitinkamų išraiškų mūsų švietimo sistemoje, norime tai pakeisti. Imkime pavyzdį iš Estijos, kur vaikai programavimo mokosi jau pradinėse klasėse, kaip ir antrosios kalbos“, – švietimo iniciatyvą pristato „Devbridge Group“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys.

Iniciatyvos sumanytojo teigimu, „Sourcery for Kids“ yra ne vienkartinis projektas, numatyta kasmet plėsti šią akademiją ir didinti nemokamų vietų skaičių, ypač plėstis į šalies rajonus. Tai, kad pirmajame iniciatyvos etape dėmesio centre atsidūrė ne tik Kauno, bet ir Šakių vaikai – ne atsitiktinumas. Įmonės viceprezidentas V. Gurgždys yra pats kilęs iš Šakių rajono ir tokiu būdu atiduoda grąžą savo gimtajam kraštui.

Tokią iniciatyvą itin palankiai sutiko Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Meras akcentuoja užsiėmimų vaikams inovatyvumą ir sveikina kraštiečio indėlį į savo gimtinės ateitį.

„Palaikau visas inovacijas, kurios ugdo mūsų jaunąją kartą. Džiaugiuosi, kad turime užmegztus ryšius su kraštiečiais, kurie skleidžia savo gerąją patirtį ir taip įkvepia jaunus žmones užsibrėžti ambicingų tikslų ir jų siekti“, – iniciatyvą sveikina E. Pilypaitis.

„Sourcery for Kids“ – tai JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ įkurta akademija 7–12 m. vaikams, ji leidžia ne tik žengti pirmuosius žingsnius programavime, bet ir skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą ir kitus svarbius įgūdžius, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį vadinamosiose ateities profesijose.

Norintys patekti į akademiją, kviečiami registruoti savo vaikus iki rugpjūčio 15 d. šiuo adresu: devbridge.com/sourcery-kids/. Vietų skaičius ribotas, į programą numatyta priimti iš viso 200 vaikų, iš kurių Šakiuose mokysis virš 30. Kas pateks į akademiją, paaiškės atsitiktiniu būdu atrinkus 200 kandidatų iš visų užsiregistravusių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

14-1

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos