baneris leidinys

dailes skyrius
Nuotr. Dailės skyriaus įkūrėja ir ilgametė vedėja Lolita Rūgytė (antra iš dešinės) džiaugėsi jaunųjų talentų darbais ir dėkojo savo kolegoms (iš kairės) Kęstučiui Dovydaičiui ir Vytautui Kaunui.


Rajono savivaldybės fojė gruodžio 6-ąją atidaryta Šakių rajono meno mokyklos dailės skyriaus moksleivių baigiamųjų darbų paroda „Iš mokyklos fondų“.  Šis, kaip jau ir anksčiau surengti rajono jaunųjų menininkų darbų pristatymai, yra skirti Dailės skyriaus įkūrimo 25-mečiui paminėti.
 
Kaip sakė Dailės skyriaus įkūrėja ir ilgametė vadovė, dailininkė Lolita Rūgytė, pasitikdami gražią sukaktį, moksleiviai ir jų mokytojai šiemet rugsėjo mėnesį surengė netradicinį renginį – Gatvės meno dieną. Spalio mėnesį Dailės skyriaus auklėtiniai bei jų mokytojai viešėjo Vilniuje, kur Seimo rūmuose surengta Dailės skyriaus 25-mečiui skirta  įvairių laidų moksleivių baigiamųjų darbų paroda. Na, o trečiasis gražus šventinis akcentas – Dailės  skyriaus auklėtinių baigiamųjų darbų pristatymas rajono savivaldybėje.

Parodoje „Iš mokyklos fondų“ eksponuojami baigiamieji darbai, sukurti įvairių metų ir laidų skirtingo amžiaus moksleivių. Tai tapybos, grafikos ir kompozicijos darbai, atlikti įvairia technika. Temos taip pat labai skirtingos, daugeliu atvejų atspindinčios jaunųjų menininkų savitą požiūrį į žmogų, gamtą, pasaulį. Mokiniams kūrybines idėjas įgyvendinti padėjo dailininkai, dirbę ar šiuo metu tebedirbantys su jaunaisiais menininkais – Lolita Rūgytė, Vytautas Kaunas, Kęstutis Dovydaitis, Mindaugas Pauliukas, Jonas Maldžiūnas.

Į parodos atidarymą susirinko ne tik gausus būrys Dailės skyriaus moksleivių bei pedagogų, bet ir pulkas meno gerbėjų, jaunųjų kūrėjų bičiulių, artimųjų.

„Atsiradau laiku ir vietoje, todėl džiaugiuosi, kad prieš 25-erius metus ir man teko prisidėti prie Dailės skyriaus steigimo. Šiemet jau išleidome 21-ąją savo auklėtinių laidą“, – kalbėjo L. Rūgytė, dėkodama visiems buvusiems ir esamiems pedagogams.

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis su gražia ir prasminga Dailės skyriaus sukaktimi pasveikino visus jaunųjų talentų ugdytojus ir auklėtinius.

„Drąsos, nes kūryba be drąsos neatsiejama. Drąsos visam kūrybiniam kolektyvui !“ – linkėjo rajono vadovas.

Dailės skyriaus veiklos 25-mečio proga skyriaus įkūrėjai, ilgametei vadovei ir jaunųjų talentų ugdytojai dailininkei L. Rūgytei  meras įteikė savivaldybės padėkos raštą.

Baigiamasis Dailės skyriaus 25-mečio šventinis paminėjimas numatytas kitų metų gegužės mėnesį Zanavykų muziejuje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos