baneris leidinys

milena
Nuotr. Už savo darbą (piešinys apačioje dešinėje) specialiu Šakių rajono laikraščio „Draugas“ prizu buvo apdovanota „Varpo“ mokyklos moksleivė Milena Masteikaitė.

Praėjusį penktadienį savivaldybės Antikorupcijos komisijos iniciatyva suorganizuotas Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti skirtas renginys. Jo metu apdovanoti rajono moksleivių piešinių konkurso „Kaip gyventume, jei nebūtų šešėlinės ekonomikos“ nugalėtojai.

Gruodžio 9 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Savivaldybės Antikorupcijos komisija, norėdama ugdyti nepakantumą korupcijai, jau ne pirmi metai organizuoja renginį ir stengiasi įtraukti kuo daugiau moksleivių. Šiais metais moksleiviai piešė tema „Kaip gyventume, jei nebūtų šešėlinės ekonomikos“. Iš viso komisijos vertinimui buvo pateikti 33 darbai iš 11 rajono mokyklų.

Renginyje dalyvavę moksleiviai tikino, kad tema sunki, tačiau pagal savo individualų supratimą jie stengėsi atskleisti ir kuo tiksliau perteikti, kaip supranta šešėlinę ekonomiką. Pasak Antikorupcijos komisijos narės Irenos Haase, iš darbų matyti, kad moksleiviai puikiai supranta, kas yra korupcija, ir geba tai perteikti savo piešiniuose. Romas Pukinskas irgi džiaugėsi konkurse dalyvavusiais moksleiviais ir tikino, kad suvokimą, kas yra korupcija ir kaip su tuo kovoti, būtent ir reikia skiepyti, ugdyti nuo mokyklinio suolo.

Geriausiais darbais, Antikorupcijos komisijos nuomone, išrinkti ir specialiais prizas apdovanoti Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos Gretos Išganaitytės, „Žiburio“ gimnazijos Justės Gurevičiūtės ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivės Austėjos Mickutės darbai. Tiesa, nė viena iš šių moksleivių renginyje nedalyvavo, tad komisija svarstė, gal kitais metais reikėtų rinktis moksleiviams patogesnį renginio laiką. Specialų prizą įsteigė ir Šakių rajono laikraštis „Draugas“, kuris išrinko labiausiai patikusį darbą ir apdovanojo jo autorę – „Varpo“ mokyklos moksleivę Mileną Masteikaitę, kuri taip pat tikino, kad tema nebuvo lengva, tačiau ryžosi dalyvauti ir išbandyti laimę šiame konkurse. M. Masteikaitės nuomone, korupcijos šalyje tikrai daug, o kova su korupcija, šešėline ekonomika ir kitais korupcijos reiškiniais galima, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus sąžinės.

Kad niekas nesijaustų nuskriaustas, visiems dalyviams buvo skirti ir saldūs Antikorupcijos komisijos prizai.

Sveikinusi susirinkusius Antikorupcijos komisijos pirmininkė Rima Rauktienė kalbą pradėjo nuo šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės pernai pasakytų žodžių, kad atsakingas politikas ir valstybės tarnautojas, garbingas verslininkas ir sąžiningas pilietis – tai garantija, kad korupcija neardys valstybės pamatų, nekels grėsmės demokratiniams procesams.

Renginio pradžioje Kudirkos Naumiesčio satyros teatras „Kanapa“ pristatė teatralizuotą pasirodymą ir pateikė savo interpretaciją apie korupciją šeimoje, poliklinikoje, teisme. Po pasirodymo aktoriai linkėjo sąžinės, nes tik nuo jos priklauso, kiek kiekvienas turime tiesos ir skleidžiame jos aplink save.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos