baneris leidinys

amatu muge
Nuotr. Ant kalvio priekalo vaikai galėjo patys išbandyti plaktuko sunkumą ir geležies tvirtumą.


Gegužės 10 d. Zanavykų muziejuje vyko jau 15-oji tradicinių amatų diena. Vaikai ir jaunimas nuo pat ryto galėjo išbandyti tradicinius amatus – kalti plaktuku geležį, pasigaminti skiedrų ar nusivyti virvę. Muziejaus prieigose sukosi šokėjų poros ir skambėjo liaudiška muzika, šventės dalyviai buvo vaišinami duoniene.
 
Į 15-ąją amatų dieną atvyko gausus būrys amatininkų, tautodailininkų ir auksarankių, kurie demonstravo įvairius amatus. Muziejaus kiemelyje su kalvystės paslaptimis supažindino kalvis Valdas Paukštys, Gintas Čekauskas siūlė pasigaminti skiedrų senovinėmis drožimo staklėmis, Rigimantas Stanaitis mokė, kaip patiems nusivyti virvę, tautodailininkas Eirimas Martūnas gamino švilpynes. Rita Mockeliūnienė demonstravo nėrimo amatą, Onutė Mureikienė mokė, kaip mediniu vąšeliu nusinerti nagines, Rūta Bučinskaitė mokė verpti verpimo rateliu, Irena Sakalauskienė – tradicinių rankdarbių paslapčių, Jonas Sakalauskas demonstravo juostų audimo amatą, senosiomis žiedimo staklėmis susirinkusius žiesti molį mokė Andrius Janulaitis.
Šventėje dalyvavo tekstilės studijos „Gijos sodai“ vadovė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė, kuri organizavo kūrybines dirbtuves „Lietuva – mano veidas“.

Muziejaus antrojo aukšto vienoje iš ekspozicijų buvo atidaryta tautodailininko, kalvio Ričardo Grekavičiaus personalinė darbų paroda.

Gerą nuotaiką, skambias dainas ir šokius dovanojo Šakių rajono meno mokyklos liaudiškų šokių grupė „Šakietukas“ (mokytoja Justė Juškytė-Lukauskienė) ir Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro ansamblio „Vaiguva“ kolektyvas (vadovė Asta Grigaitienė).

Muziejininkai dėkoja šventę padėjusiems surengti tautodailininkams ir amatininkams, kurie šventėje darbuojasi be jokio atlygio. Ne pirmus metus muziejaus renginiuose dalyvauja Šakių „Varpo“ mokyklos pradinių klasių mokytojos, moksleivių tėveliai, kurie randa laiko, kad galėtų savo nuosavu transportu atvežti vaikučius į šventę. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos pradinių klasių mokytojos ir jų mokiniai taip pat įsijungia į muziejaus edukacines veiklas ir gausiai dalyvauja visose šventėse. Į šiųmetę šventę atvyko ir svečiai iš Viešvilės, Kukarskės senelių globos namų.

Prie 15-osios amatų dienos prisijungė restoranas „Kuchmistrai“ – visus šventės dalyvius vaišino gardžia duoniene.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos