baneris leidinys

kiduliai
Nuotr. Laikinai Kidulių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas einantis Robertas Sakas (kairėje) perdavė rajono savivaldybės merui Edgarui Pilypaičiui pageidavimą įkurti mokykloje darželį su 39 kiduliečių parašais.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Antradienį Kidulių pagrindinėje mokykloje lankėsi rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, jo patarėja Violeta Simonavičienė, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų vedėjas Elvydas Pauliukėnas bei Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Jie apžiūrėjo patalpas, kur rudenį persikels nauja ikimokyklinukų grupė, kur įsikurs pirmokai, kur ateityje būtų galima įrengti darželio patalpas, sutarė dėl sporto salės, kurioje vyksta ir kitokio pobūdžio renginiai, remonto.

Laikinai Kidulių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas einantis Robertas Sakas aprodė rajono savivaldybės valdžios atstovams patalpą, į kurią nuo naujųjų mokslo metų bus perkelta ikimokyklinukų grupė. Šiuo metu ją lankyti pageidauja 13 vaikų. Dėl amžiaus skirtumo būdami mišrioje grupėje jie trukdo priešmokyklinukams. Nors šiuo metu į šią grupę gauti tik devynių tėvų prašymai, tikimasi, kad per vasarą gali atsirasti daugiau.

Anksčiau šioje patalpoje mokytojos Danutės Dimaitienės iniciatyva buvo įkurtas etnografijos muziejus, kuris bus perkeltas į mokyklos bibliotekos skaityklos patalpą. Nors buvo svarstyta mokykloje pasilikti mokyklos, o Kidulių krašto eksponatus perduoti dvarui, tačiau mokytoja išreiškė pageidavimą nedraskyti muziejaus ir jį palikti vienoje vietoje. Mero teigimu, visada gaila, kai eksponatas padėtas ten, kur nėra matomas. Jis kvietė susėsti su mokytoja dialogui, kad būtų kalbamasi ir susitarta, nes neturėtų būti savitikslių dalykų – turim muziejų, į kurį niekas neužeina, o dvarui tokių eksponatų labai trūksta.

Mokyklos sporto salei verkiant reikalingas remontas, nes čia vyksta ne tik kūno kultūros pamokos, bet ir kitokio pobūdžio renginiai. Apgailėtinai atrodo lubos, pro kurias lyjant bėga vanduo. R. Sakas vardijo, kad užtektų sutvarkyti lubas, perdažyti sienas ir grindis, pakeisti šviestuvus ir ant langų, kuriems būtini roletai, uždėti tinklą. Pamatęs šį prašymą, E. Pilypaitis patikino, kad jo šis raštas nepasiekė, todėl siūlė pakartotinai jį pateikti, adresuojant ir rajono savivaldybės tarybai, nes tokia galimybė atsirastų tik metų pabaigoje – lapkritį ar gruodį.

Kadangi R. Sakui buvo perduotas pageidavimas su 39 kiduliečių parašais, kad čia būtų steigiamas vaikų darželis, jis šį tėvų pageidavimą perdavė merui ir aprodė patalpas, kurias būtų galima tam pritaikyti. Jo teigimu, mokykloje tikrai užtektų vietos ir patiems mažiausiems šio krašto gyventojams. Tiesa, dar neaišku, kaip būtų su tualetais ir prausykla – ar tam reikėtų šalia įrengti naują patalpą, ar užtektų pritaikyti esamą. Tačiau ji yra kiek tolėliau nuo planuojamų atiduoti darželiui patalpų.

E. Pauliukėnas pasiūlė pasitarti su Visuomenės sveikatos centro darbuotojais, kurie galėtų atvykti į vietą ir informuoti, ko reikėtų, kad Kidulių pagrindinėje mokykloje veiktų darželis. Žinoma, visko iš karto padaryti nepavyks, tačiau po metų ar kitų ši idėja galėtų tapti realybe. Pasak mero, šiuo metu visos pastangos dedamos suremontuoti Griškabūdžio darželį ir paruošti patalpas darželiui Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre, tačiau R.Sakas jau dabar turėtų kreiptis į rajono savivaldybės tarybą, pridėdamas vaikų tėvų prašymą su parašais.

Optimistiškai nusiteikęs ir darbštus mokyklos kolektyvas pats įdeda daug pastangų, kad mokykla atrodytų gražiau: iš sutaupytų lėšų atnaujinamos mokyklos patalpos – naujai sutvarkyta pirmokų klasė, šiuolaikiškai įrengtas mokytojų kambarys, pakeistos klasių durys, gražėja mokyklos koridorių sienos, kurias puošia dailės mokytojos Džiuljetos Pečiūnaitytės piešiniai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos