baneris leidinys

Spalio 4 d. rajono savivaldybės tarybos salėje vyko Konstitucijos egzaminas, šįkart nesulaukęs didelio šakiečių dėmesio. Teisines žinias pasitikrino tik keturi asmenys (praėjusiais metais – penki) – du iš jų turintys teisinį išsilavinimą. Vaikai buvo aktyvesni nei suaugusieji – Konstitucijos egzaminą savo mokyklose laikė net 330 mokinių.

Tarp moksleivių aktyviausi buvo Kudirkos Naumiesčio gimnazistai – Konstitucijos egzamine dalyvavo net 92. Deja, nė vienas iš jų nepateko į antrąjį etapą. Kiek geriau sekėsi Lukšių Vinco Grybo gimnazijos auklėtiniams – čia teisines žinias pasitikrino 70 moksleivių, du iš jų dalyvaus ir kitame etape. Šakių „Varpo“ ir Sintautų pagrindinėje mokykloje Konstitucijos egzaminu susidomėjo po 35 mokinius, tačiau nė vienam nepavyko teisingai išspręsti 25 iš 30 testo klausimų. Šakių „Žiburio“ gimnazijoje Konstitucijos egzaminą laikė 25 gimnazistai, trims iš jų pavyko patekti į antrąjį etapą.
 
Teisines žinias pasitikrino ir 15 Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokinių, po 13 iš Kidulių pagrindinės mokyklos, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Griškabūdžio gimnazijos, 12 iš Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro, septyni Žvirgždaičių progimnazijos mokiniai, tačiau nė vienas iš jų į kitą etapą nepateko.

Į antrąjį egzamino etapą, kuris vyks spalio 18 d., be Gustės Žukauskaitės, Agnės Kereišiūtės ir Mildos Kriščiokaitytės iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos bei Deimantės Bakaitytės ir Emilijos Jokymaitytės iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, pateko ir savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Rita Vaičiūnienė. Spalio 25 d. net 32 geriausi Konstitucijos žinovai bus pagerbti Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyksiančioje ceremonijoje. Juos sveikins egzamino globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Laimėtojams skirta daug prizų, kurie pravers toliau plečiant žinių akiratį, – tai ir planšetiniai kompiuteriai, ir elektroninės skaityklės, ir partnerių dovanos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos