baneris leidinys

100 ideju Lietuvai varpe
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokų laukė nelengva užduotis – užrašyti po vieną idėją. Jas sugeneruoti padėjo kūrybiškumo sesijos moderatorius, komunikacijos konsultantas Anton Nikitin.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Spalio 3 d. baigėsi „100 idėjų Lietuvai“ pirmasis etapas. Paskutiniai į nuvažiuojantį traukinį dar spėjo įšokti Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokai. Trečiadienį čia vyko paskutinysis „100 idėjų Lietuvai“ pirmojo etapo susitikimas.

Renginį ir kūrybiškumo sesiją Šakių „Varpo“ mokykloje moderavo komunikacijos konsultantas, mokslo populiarinimo festivalio „Tyrėjų naktis“ skaitmeninės komunikacijos vadovas Anton Nikitin, apie idėjų istorijas pasakojo radijo stoties ZIP FM radijo laidos „Tylios naktys“ vedėjas Ignas Klėjus – vienas iš prekinio ženklo „Briedis Tu“, skirto jaunimui ir populiarinančio Dzūkiją, įkūrėjų. Geriau pažinti valstybę kvietė Kauno technologijos universiteto Europos instituto studijų programų rengėjas ir lektorius Jonas Urbanavičius.

Renginyje dalyvavo visos aštuntokų klasės ir kiekvieno mokinio laukė nelengva užduotis – dienai baigiantis ant ąžuolo lapo užrašyti po savo idėją.

„Savo geras idėjas į gyvenimą stumtelėti galime tik mes patys ir jokios aplinkybės nėra kliūtis, jei pakanka drąsos ir kantrybės!“ – drąsino mokinius I. Klėjus.

Tad „Varpo“ mokyklos aštuntokai tą dieną ne tik generavo idėjas, bet ir kaupė jėgas bei drąsą jų įgyvendinimui. Po nelengvos darbo dienos kiekvienas aštuntokas turėjo po idėją – geriausios 14 idėjų, kurios keliaus į antrąjį etapą, išrinktos po balsavimo. Tai berniukų svajonės greičiau sėsti už automobilio vairo: leidimas laikyti vairavimo kursus ir gauti teises nuo 16 metų. Mergaičių norai kiek žemiškesni ir naudingesni visuomenei: naktinis miesto apšvietimas, kad visi jaustųsi saugesni, daugiau renginių jaunimui, kurie būtų naudingi ateityje, daugiau suoliukų visur, daugiau mokamų koncertų, pusę už juos gautų pinigų skiriant atlikėjams, o kitą pusę – valstybei, kad būtų didinamos pensijos.

Tarp geriausių idėjų ir daug tokių, kurias aštuntokai norėtų pritaikyti savo mokykloje: mažiau namų darbų, įdomesnės pamokos, kuriose būtų naudojama daugiau technologijų, dalis jų galėtų vykti ir neformalioje aplinkoje. Jie norėtų daugiau renginių (įvairių projektų, konkursų, diskotekų), kuriuose mokiniai galėtų parodyti savo talentus, ir modernių skaitymo erdvių visoje Lietuvoje. Beje, aštuntokai norėtų į mokyklų valgyklas sugrąžinti bandeles ir sultis.

Šakiečiams nesvetimos ir aplinkosauginės problemos. Tai atsispindėjo idėjoje – daugiau pokalbių apie taršos problemas ir jos mažinimo būdus. Jie neliko abejingi gyvūnų likimui – siūlė skirti dideles baudas tiems žmonėms, kurie išmeta gyvūnus iš namų arba juos skriaudžia, galvojo apie skatinimą paimti gyvūnus iš prieglaudų.

Buvo ir viena gera idėja apie „įkvėpimo pamokas“ tiems mokiniams, kurie yra liūdni ir užsisklendę. Aštuntokų manymu, jiems labai reikėtų optimistiškų žmonių paskaitų, kuriose būtų siūloma įkvepiančių knygų, filmų ar žaidimų – galbūt taip pavyktų sumažinti depresyvių ir vienišų vaikų skaičių.  

Iš visos šalies mokyklų „100 idėjų Lietuvai“ organizatoriai parsivežė ir užregistravo 400 idėjų – 100 iš jų pasieks tikrąjį finišą ir po aptarimo Lietuvos Respublikos Seime bus pasiūlytos įgyvendinti atsakingoms institucijoms. Įdomu, kurios? Tai paaiškės visai netrukus, antrojo etapo metu. Šakiuose jis prasidės jau nuo spalio 12 dienos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos