baneris leidinys

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija svarsto, ar nereikėtų suteikti nemokamo maitinimo visiems pradinukams, nepriklausomai, kokios yra šeimos pajamos. Jau ir rajone renkama informacija, kokia šiuo klausimu bus apibendrinta nuomonė.

Praėjusią savaitę raštą su raginimu rinkti informaciją gavo Socialinės paramos skyrius. Pasirodo, gerokai anksčiau tokį pat raštą gavęs ir Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, į kurį, kaip sakė vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius, jau pradeda plaukti informacija iš mokyklų. Retorinis klausimas, ar susikalba ir kaip susikalba ministerijos, bet užklausimo esmė ta pati.
 
„Svarstomas klausimas dėl socialinės paramos mokiniams sistemos tobulinimo, suteikiant teisę į nemokamą maitinimą mokykloje visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas, nevertinant šeimos pajamų“, – rašoma rašte, kuriame prašoma apklausti kuo daugiau mokinių, jų tėvų, mokyklų administracijų atstovų ir kitų visuomenės narių, kuriems rūpi vaikų maitinimo klausimai ugdymo įstaigoje.

Pasak G. Demeniaus, jis raštą išsiuntinėjo mokykloms. Iš dviejų atsakymus jau gavo, o iki vasario 28 d. ministerijai turi būti pateikta apibendrinta nuomonė. Galimi nuomonių variantai: siūlymui nemokamai maitinti visus pradinukus, nevertinant tėvų pajamų, pritariama; pritariama iš dalies; nepritariama visai.

G. Demenius tokiam siūlymui pritartų.

„Ne paslaptis, kad tie, kurie gauna nemokamą maitinimą, yra pašiepiami, tad būtų lygybė. Aš būčiau už“, – komentavo vyriausiasis specialistas.

Tačiau kokia bus bendra nuomonė, kol kas neaišku. Bent jau rašte rašoma, esą mokyklose vaikų maitinimas kelia prieštaravimų, su maitinimu susijusios tokios problemos – vaikų nenoras valgyti atitinkamą maistą, daug maisto išmetama, neracionaliai naudojami tiek tėvų, tiek valstybės pinigai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos