baneris leidinys

Griškabūdžio gimnazija teikė paraišką ir buvo atrinkta dalyvauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei „Junior Achievement“ inicijuotame pilotiniame projekte „Mano bendruomenė“, skirtame finansiniam pradinių klasių mokinių raštingumui stiprinti.

Pilotinio projekto „Mano bendruomenė“ atranka pasižymėjo dideliu mokyklų aktyvumu – atrankoje dalyvavo net 64 mokyklos iš visos Lietuvos, iš kurių atrinkta tik 10. Tarp jų pateko ir Griškabūdžio gimnazija – vienintelė iš mūsų rajono mokyklų dalyvavusi atrankos konkurse.
 
Apie finansinį raštingumą daug šnekama, bet realių veiksmų jam stiprinti kol kas trūksta. Finansinio raštingumo tyrimas rodo, kad net ketvirtadalis Lietuvos jaunuolių nesugeba susidoroti su užduotimis, kurioms reikia bent minimalių savarankiško mąstymo gebėjimų. Kas turėtų vaikus išmokyti skaičiuoti pinigus? „Junior Achievement“ kartu su Lietuvos bankų asociacija rekomenduos priemones ir rengs metodiką, kurią įgyvendins konkurso būdu atrinktos mokyklos.

Projektas prasidės šių metų rugsėjo 1 d. Jo metu pradinio ugdymo klasėse bus išbandoma „Junior Achievement“ adaptuota ir finansiniam raštingumui stiprinti skirta programa „Mano bendruomenė“, kuri jau išbandyta Estijoje, Lenkijoje, Danijoje ir kitose šalyse, kurios sulaukė šios programos džiuginančių rezultatų. Statistikos duomenimis, Lietuvoje jaunimo finansinio raštingumo indeksas tik 38 (iš 100 galimų). Mokyklos komanda dalyvaus mokymuose, kituose renginiuose apie finansinį raštingumą, su socialiniais partneriais ir vietos bendruomene inicijuos konkursą mokykloje „Mano bendruomenės modelio sukūrimas“. Programa truks vienerius metus. Ją užbaigs finansinio raštingumo mugė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos