baneris leidinys

Siekdamas patraukliai ir įdomiai pristatyti literatūrines Lietuvos vietas ir neįprastu būdu paskatinti moksleivius domėtis praeitimi, literatūra ir kultūra, gerai žinomas lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Petras Gedvilas pakvietė visus respublikos lituanistus su 5–12 klasių mokiniais dalyvauti projekte ,,Literatūrinė Lietuva“. Prie projekto noriai prisijungė ir rajono atstovai.

Reikėjo aplankyti rašytojų gimtines, muziejus, kapus, mokyklas ir kitas su Lietuvos literatūriniu gyvenimu susijusias vietas. P. Gedvilas, pats aktyvus keliautojas, šitaip nusprendė suaktyvinti ir kitus, priminti, kad nors šiek tiek primiršti, bet įdomūs ir literatūriniai maršrutai.
 
Idėja tuoj sujudino visos respublikos lituanistus. Neatsiliko ir Šakių rajonas. Užsiregistravo dvi mokinių komandos – iš Šakių ,,Žiburio“ gimnazijos (vadovė Jūratė Vizgirdienė) ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus (vadovės Danutė Aniulienė ir Romutė Dabašinskienė). Visus metus moksleiviai keliavo, fotografavo ir kartu domėjosi, atmintyje fiksavo rašytojų tėviškes, paminklus. Abi komandos išnaršė Šakius ir visą Šakių rajoną, aplankė Jono Basanavičiaus tėviškę, Rygiškių Jono gimnaziją, nuvyko į Klaipėdą, Vilnių. Net jei kelionė būdavo suplanuota kitais tikslais, bet mokiniai ir aktyvios mokytojos vis tiek stengėsi surasti bent kelis objektus, juos apžiūrėti, aptarti.

Sukėlę į svetainę daugybę nuotraukų, dalyviai jau išsiaiškino, kas buvo aktyviausias. Tarp prizininkų ir Lukšių Vinco Grybo Gelgaudiškio skyriaus abiturientai, užėmę trečiąją vietą. Abiturientai jaučiasi ne veltui praleidę paskutinius metus – prisiminimui liks įspūdžiai iš Marijampolės, Kudirkos Naumiesčio, Vilniaus, Klaipėdos.

Projektas ,,Literatūrinė Lietuva“ tęsiasi. Kitais metais, kaip sako mokytoja D. Aniulienė, vėl reikės keliauti, fotografuoti, išnaršyti visą literatūrinę Lietuvą. Galbūt prisijungs ir daugiau rajono komandų, nes jau pabandę sako, kad grynas malonumas važiuoti į ekskursijas ieškant literatūrinių pėdsakų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

87

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos