baneris leidinys

verslumo stovykla jaunimui
Trys dienos, kupinos intensyvių verslumą skatinančių užsiėmimų, Zyplių dvare neprailgo nė vienam jaunimo stovykloje dalyvavusiam moksleiviui. Jie čia norėtų sugrįžti ir kitais metais. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ
 
Birželio 19–21 dienomis Zyplių dvare vyko nemokama jaunimo verslumo stovykla „Nuo nulio iki mėnulio“. Jos metu apie 40 jaunų žingeidžių žmonių, padedant moderatoriams Arnui Dalinkevičiui ir Astai Blažinskienei, generavo individualias verslo idėjas, darbo grupėse rengė jų pristatymus ir verslo planus, lankėsi Lukšiuose veikiančiose verslo įmonėse bei integruotame mokslo, studijų ir verslo centre-slėnyje „Nemunas“.

Pasak Šakių verslo informacijos centro vadovės Daivos Palukaitienės, vienos iš jaunimo stovyklos organizatorių, šis renginys – tik pirmasis jaunimui skirto projekto etapas, kuriame buvo siekiama skatinti jaunimo verslumą ir savitarpio pasitikėjimą. Antrasis etapas – dviejų dienų forumas – vyks šių metų rugsėjį kaip pirmojo tęsinys. Jo vizijos kaip tik ir buvo dėliojamos paskutiniąją verslumo stovyklos dieną.

Intensyvūs trijų dienų užsiėmimai darbo grupėse, lektorių motyvaciniai pranešimai, „As if“ metodo panaudojimas savo galimybių peržvalgai, loginių lygmenų modelio pritaikymas, sugeneruotų verslo idėjų ir jų įgyvendinimo vizijų pristatymas – tai tik dalis veiklų, kurios vyko stovyklos metu. Laikas buvo suplanuotas iki vėlumos. Jaunimui buvo pasiūlyti interaktyvūs ir improvizaciniai žaidimai, protų kovos, kino filmų peržiūra. Tad tas, kas tikėjosi laisvesnės programos, galbūt ir liko šiek tiek nusivylęs. Atviro jaunimo centro darbuotojos ir jaunimo verslumo stovyklos vadovės Juditos Ambrasienės teigimu, tokia ir buvo mintis – atskirti stovyklą nuo forumo ir suteikti kuo daugiau žinių bei informacijos.  

„Jaunimas pateikė labai įdomių, optimistiškų, genialių verslo idėjų. Jos, kaip ir stovyklos pavadinimas, buvo nuo nulio iki mėnulio: vienos atrodė pakankamai žemiškos ir įgyvendinamos, kitos – nepasiekiamos kaip mėnulis. Buvo įdomu stebėti, kaip dalyviai generavo idėjas, ginčijosi, planavo, kaip jie stipriai tikėjo savo idėjomis“, – prisiminė J. Ambrasienė.

Paskutinio užsiėmimo metu jauni žmonės dalijosi savo mintimis apie tai, ką jie atrado stovykloje ir ką išsiveža namo. Šakių „Žiburio“ gimnazijos antrokė Gabrielė Šedbaraitė neslėpė, kad tai buvo  proga susipažinti su kitais gimnazistais, su kuriais lanko tą pačią mokyklą, bet tiesiog anksčiau nebendraudavo.   

„Viskas prasidėjo nuo tokių nerealių idėjų kaip teleportacija ir priartėjo prie realybės, kurią ateityje, manau, tikrai galėsime įgyvendinti. Jei pirmą dieną mes generavome idėjas ir jas bendrai suvienijome, antrą – bandėme išsifiltruoti, kas realu, o kas ne, tai trečią – bandėme numatyti tikslius žingsnius, kaip tai padaryti. Čia atvykti siūlyčiau be jokių lūkesčių, kad turėtum galimybę pasikrauti kuo daugiau žinių“, – įspūdžiais dalijosi gimnazistė.

Rajono moksleivių tarybos pirmininko Simono Buteikio manymu, geroji patirtis yra ta, kad stovykloje jauni žmonės nebuvo stabdomi ir ribojami, o buvo motyvuojami ir jiems buvo suteiktos visos galimybės kurti. Labiausiai jam patiko verslo idėjų pristatymai, galimybė orientuotis į verslą,  klaidų išsiaiškinimą.

„Sveikintina, kad rajone tokie dalykai vyksta, kad sugebama sukurti tokia terpė, kurioje galbūt išaugs nauji verslininkai. Vienas moksleivis į klausimą, koks jo tikslas, atsakė: „Aš noriu tapti milijonieriumi!“ Čia yra galimybė sužinoti, kaip juo tapti. Tai yra vau“, – džiaugėsi S. Buteikis, kviesdamas rajono moksleivius aktyviau dalyvauti tokiuose renginiuose, drįsti būti originaliems, nebijoti išbandyti visų galimybių.

„Tikrai pakilom nuo nulio iki mėnulio, kaip ir buvo žadėta stovyklos pavadinime. Atrodė, kad viskas yra kur kas paprasčiau, negu dabar pamatėm. Kurdami savo verslą pasiekėme tokį tašką, kai atrodė, kad jau nebepavyks, bet bendromis visos komandos pastangomis vis tiek kažkas iš to išsirutuliojo, – pasakojo devintokas Deimantas Indriūnas, vienintelis į stovyklą atvykęs iš Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos. – Šiandien labai populiaru sakyti, kad pas mus nėra veiklos, rajonas užmigęs, o kai vyksta tokia stovykla, niekas nenori važiuot. Tai kodėl tik kalbėt ir nieko nedaryt?“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos