baneris leidinys

Karšti orai birželį mokykloms sukėlė nemažai rūpesčių. Iki šiol buvo įtvirtinta, kokiai žemiausiai temperatūrai esant mokiniai gali neiti į mokyklą. Pakeitimus, kurie reglamentuotų, ką daryti esant karštam orui, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įsakymu įtvirtino praėjusį penktadienį.

Nustatyta, kad oro temperatūrai esant 30 laipsnių ar aukštesnei ir mokyklai negalint užtikrinti ugdymo vėsesnėse mokyklos aplinkose, į mokyklą gali neiti visų klasių mokiniai, užsiėmimai lauke nerengiami.
 
Mokiniams, kurie tą dieną į mokyklą ateina, ugdymo procesas organizuojamas mokyklos pasirinktu būdu. Tiems, kurie į mokyklą neatvyko, mokymuisi reikalinga informacija skelbiama mokyklos interneto svetainėje arba elektroniniame dienyne. Šios dienos įskaičiuojamos į ugdymo dienų skaičių.

Atnaujintoje Lietuvos higienos normoje numatyta, kad mokymosi patalpose oro temperatūra šiltuoju metų laiku turi būti ne aukštesnė kaip 26 laipsniai (buvo 28°C). Tokiu atveju mokykla priima sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo: trumpinamos pamokos, veiklos organizuojamos kitose aplinkose ir pan.

Aukščiausios temperatūros riba, kuomet leidžiama neiti į mokyklą, nustatoma pirmą kartą. Iki šiol buvo nustatyta tik žemiausia temperatūra: esant 20 laipsnių šalčio ar žemesnei temperatūrai, į mokyklą gali neiti pradinukai ir penktų klasių mokiniai, o jei 25 laipsniai žemiau nulio – į mokyklą gali neiti 6–12 klasių mokiniai.

Ministerija pabrėžia, kad mokyklos gali pačios nusistatyti mokslo metų pabaigą, laisvai planuoti ugdymui skirtas valandas – į jas įeina ne tik pamokos, bet ir edukacinės išvykos, ekskursijos, mokyklos ir miesto renginiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos