baneris leidinys

jankai mokykla
Pirmokus į Mokslų ir žinių šventę Jankų pagrindinėje mokykloje atlydėjo prieš 50 metų šios mokyklos slenkstį pirmą kartą peržengę mokiniai. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugsėjo 1-osios šventė šiemet Jankų pagrindinėje mokykloje dviguba: 67 mokiniams nuskambėjo rugsėjo skambutis, penkiasdešimtąjį rugsėjį pasitiko ir Jankų pagrindinės mokyklos pastatas.

Garbinga praeitis

Ilgas ir sudėtingas Jankų mokyklos kūrimosi kelias. Gražus 100 metų jubiliejus buvo paminėtas 2017-aisiais. Tuomet Jankų mokyklos istorija sugulė į knygos „Jankų mokykla. Kelionė 100-mečio taku“ puslapius. Prasidėjusi nuo keturklasės pradinės mokyklos Dambavos kaime, po kelių dešimtmečių paaugo į septynmetę (1946 m.), vėliau į aštuonmetę (1962 m.), nepilną vidurinę (1987 m.) ir pagaliau į pagrindinę dešimtmetę mokyklą (1999 m.).

Šį rugsėjį prisiminta, kaip 1969 m. rugsėjo 1d. Jankų ir aplinkinių kaimų vaikai iškilmingai įžengė į naują dviejų aukštų mūrinį mokyklos pastatą (iki tol mokiniai mokėsi net keliuose skirtinguose pastatuose). Nauji baldai, suolai, įruoštas sporto aikštynas. Atsinaujina mokytojų kolektyvas, įkuriamas mokyklos mokinių choras, kuriasi šokių kolektyvas. Nuo 1963 m. iki 1972 m. direktoriauja Marija Draugelytė, kuri ir rūpinosi mokyklos statyba.

Nuo 1972 m. iki 1980m. mokyklai vadovauja Genovaitė Ruočkuvienė, o nuo 1986 m. mokyklai vadovauti pradeda jauna, iniciatyvi ir kūrybinga direktorė Irena Ozerenskienė, šias pareigas einanti iki šiol. Jai vadovaujant mokykla iš sovietinės persiorientavo į lietuvišką, demokratinę, savarankiškai besitvarkančią, modernią mokymo įstaigą. Nuo 1990 m. direktoriaus pavaduotoja ugdymui pradeda dirbti Zita Čibirkienė, kurios mokiniai matematikos olimpiadose ir konkursuose pelno prizines vietas. Mokytojų Linos Endriukaitienės ir Eglės Kančienės moksleiviai dalyvauja įvairiuose vaikų piešinių konkursuose bei mokomi teatro paslapčių. Aktyvus miškininkų (vad. Loreta Matusevičienė) bei futbolo (vad. Andriejus Ozerenskis) būrelis.

Nuo 2000 m. vykdant administracinę Lietuvos reformą Jankų seniūnija priskiriama prie Kazlų Rūdos savivaldybės, taip pat ir mokykla. Mokykla renovuojama, modernėja ir ugdymo aplinka.

Mokykloje mokėsi aktyvių, darbščių, talentingų mokinių, kurie tapo įžymiais žmonėmis: Lietuvos aviacijos pradininkas Viktoras Ašmenskas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Algirdas Endriukaitis, žurnalo „Mūsų girios“ atsakingas redaktorius Vaclovas Trepėnaitis, skulptorius Raimondas Krukonis ir kiti.

Mokykloje dešimt klasių komplektų, gera materialinė ugdymo bazė, dirba kvalifikuoti dalykų specialistai. Į savąją mokyklą dirbti sugrįžo ne vienas buvę mokinys.

Pirmasis rugsėjis

Šiais metais keturis pirmokėlius į mokyklos suolą atvedė 1969-ųjų metų pirmokai Rasima Amboltienė, Ramutis Rinkevičius, Birutė Kerušauskienė, Rimutė Bosienė, Edmundas Čibirka.

„Prabėgo 50 metų...tai tik akimirka... Mes čia stovėjom su uniformom, mūsų buvo devyni. Manom, kad ir jums tos laiko akimirkos taip greitai praeis ir liksite tokie jaunatviški, kaip mes“, – prisiminimais dalijosi 1969-ųjų mokinė, šiuo metu Višakio Rūdos kultūrinių renginių organizatorė B. Kerušauskienė.

Pasveikinusi mokyklos bendruomenę mokyklos direktorė I. Ozerenskienė pasidžiaugė pirmokais, prisijungusiais prie mokyklos bendruomenės, vylėsi, kad naujus iššūkius įveiks visi kartu. O sugrįžusiems 1969-ųjų pirmokams įteikė mokyklos ženklelius ir knygą apie mokyklą.

Eiliuotus prisiminimus apie Jankų mokyklos atidarymą 1969-aisiais skaitė buvusi Jankų mokyklos ilgametė mokytoja Teresė Angelė Urbanavičienė.

„Po lašelį tėvų darbštumo, po krislelį mokytojų širdies ir po visą saują jūsų visų darbštumo“, – linkėjo Jankų bendruomenės centro pirmininkė Violeta Stanaitienė.

Paskutinis rugsėjis

Aštuoniems dešimtokams šis rugsėjis mokykloje paskutinis. Jiems, kaip ir pirmokams,  keistos nerimo nuotaikos, bet Erika, Akvilė, Roberta, Aleksandra, Emilija, Gintarė, Deividas ir Martynas tik džiaugsmingai sušuko – „Skriski, mūsų svajone!“

Naujoves mokykloje pristačiusi direktorės pavaduotoja ugdymui Z. Čibirkienė paminėjo, kad šiemet mokykloje mokysis 67 moksleiviai, juos ugdys 21 pedagogas. Pavaduotoja pasveikino jubiliejinį metų skaičių mokykloje dirbančius pedagogus, tarp kurių visą dešimtmetį mokykloje dirba muzikos mokytoja RovenaVenslauskienė, penkiolika metų – pradinių klasių mokytojos Daiva Rinkevičienė ir Inesa Karnauskienė, net 20 metų mokykloje chemiją ir technologijas dėsto SaulenaValatkaitienė. Greta Jankų pagrindinės mokyklos esančiame pastate ugdomi ir 15 ikimokyklinukų bei devyni priešmokyklinukai.

„Manau, labai svarbu, kad kiekvienas mes mokėtume nutiesti takus iki kito žmogaus širdies, bendraudami tarpusavyje, vieni kitiems padėdami. Kad mokėtume surasti tuos takučius iki mokytojo širdies, o mokytojai iki jūsų. Tegul visas mūsų gyvenimas būna ne aštrios uolos o nuolat iki vienas kito vedantys takučiai“, – linkėjo šventės dalyviams Višakio Rūdos parapijos klebonas Vidmantas Striokas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos