baneris leidinys

jakavicius darius1
Vicemero Dariaus Jakavičiaus nuomone, pirmiausiai švietimo pertvarka turi būti baigta Šakių mieste – „Varpe“ jau kitais metais nekomplektuoti devintos klasės. Manoma, kad sprendimus mokyklų pertvarkos komisija galėtų priimti jau lapkritį ar gruodį. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybės taryba pritarė nepilnų klasių komplektavimui tam tikrose rajono mokyklose, bet nemažą dėmesį kreipė į tai, prašo ar neprašo mokykla tam papildomų lėšų. Be to, anot švietimo sritį kuruojančio vicemero Dariaus Jakavičiaus, išimtims pritarta ir su ta mintimi, kad iki naujų metų bus parengti neišvengiami radikalūs švietimo pertvarkos pokyčiai.

Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdžio metu jo pirmininkė Aušrelė Pukinskienė kalbėjo, kad kolegos turėtų atkreipti dėmesį į paskutinį sakinį aiškinamajame rašte, kur pažymima, ar reikia mokyklai papildomų lėšų leidus komplektuoti nepilnus klasių komplektus, ar ne. Tad didesnių prieštaravimų nebuvo, kol nepriėjo prie prašymo leisti komplektuoti klases „Varpo“ mokyklos Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriuje. Priešingai nei kitoms mokykloms, „Varpui“ kartu su Siesartėnų skyriumi numatomas ugdymo lėšų trūkumas yra beveik 39 tūkst. eurų.

Anot vicemero D. Jakavičiaus, „Varpas“ yra ta mokykla, kuriai tradiciškai trūksta lėšų.

„Ir man nepriimtina ta vedėjo (Elvydo Pauliukėno – red. past.) pozicija, kad rasim iš kur nors tų pinigų ir padengsim. Tai jei tokia pozicija vadovautųsi Slavikai, Plokščiai ir kiti, tai kokių 150 tūkst. trūktų ugdymui, o trūksta ir vadovams, ir pagalbai“, – kalbėjo vicemeras.

Jis pabrėžė, kad išimtims, net ir trūkstant lėšų, pritarta su ta mintimi, kad iki naujų metų bus įvykdyti radikalūs švietimo pertvarkos pokyčiai. Ir pirmiausiai pačiuose Šakiuose. Pasak vicemero, „Varpe“ yra 69 aštuntokai, tad sukomplektuotos trys klasės, „o kitais metais tuos 69 realiai turėtų dalintis su „Žiburio“ gimnazija“.

„Eiti reiktų link to, kad kitais metais „Varpe“ nekomplektuojama devinta klasė ir leidžiama pabaigti dešimtokams. Devintokų yra 16, dešimtokų tik devyni. Miesto mokykloje, kai rajono mokykloje net po 12 yra! Tai per didelė prabanga“, – sakė D. Jakavičius, pridūręs, kad „Varpas“ būtų puiki 1–8 klasių mokykla, parengianti mokinius „Žiburiui“, kur jie toliau būtų ugdomi.

Be to, anot vicemero, baigtųsi ir mokinių medžioklė bei lenktyniavimas tarp mokyklų, tad ragino vadovautis ne emocijomis, o žiūrėti į skaičius.

„Ir pati valstybės politika, kad nebūtų mieste prasikeičiančių klasių. Kai daug vaikų buvo, tai taip, o dabar pavasarį tiek įtampos būna, kad geriau iš anksto užkirsti tam kelią. Ir mokykla turi su tuo susitaikyti bei dėliotis“, – prognozes komiteto posėdžio metu dėstė vicemeras.

Tiesa, meras papildė, kad „Varpe“ lėšų trūkumas susidaro ir dėl to, kad „minimalus klasės krepšelis paskaičiuotas vidutiniam mokytojui, kuris turi ne aukštesnį kaip vyresniojo mokytojo vardą ir stažas minimalus, o „Varpe“ praktiškai visi mokytojai metodininkai“.

Artimiausiu metu darbą turėtų pradėti ir mokyklų pertvarkos komisija, apie neišvengiamus švietimo pertvarkos pokyčius rašėme rugsėjo 13 d. laikraštyje, tačiau „Varpo“ mokyklos administracija su jais supažindinta tik šį trečiadienį.

„Kaip tik šiandien iš jų lūpų viską išgirdome. Jie išsakė savo nuomonę, o mes dabar diskutuosime su mokytojais, aštuntokų tėvais, nes lapkričio mėnesį pertvarkos grupė nori priimti sprendimus“, – teigė „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, pripažinęs, kad pirmiausiai naujienas sužinoti iš spaudos nebuvo labai malonu.

Grįžtant prie konkrečių komplektacijų, nepilnas 7 ir 10 klases leista komplektuoti Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre, 2, 5 ir 8 klases – Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre, Kriūkų mokykloje-daugiafunkciame centre komplektuojama nepilna 7 klasė, Slavikų pagrindinėje mokykloje – jungtinės 1–4 ir 2–3 klasės bei 7 klasė, Siesartėnuose taip pat jungtinės 1–3 ir 2–4 klasės, Griškabūdžio gimnazijos Žvirgždaičių pradinio ugdymo skyriuje komplektuojama jungtinė 1–2, Kidulių pagrindinėje mokykloje – nepilna 6 klasė. Pagal galiojančias tvarkas ir įstatymus nepilna klasė yra tuomet, kai joje yra mažiau nei aštuoni mokiniai. Tokiu atveju leidimą turi duoti savivaldybės taryba, o mokyklai trūkstamas lėšas, jei reikia, pridėti savivaldybė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos