baneris leidinys

Nuo rugsėjo 1 d. atsisakius gydytojų išduodamų pažymų, kuriomis buvo pateisinamas vaikų neatvykimas į mokyklas ir darželius dėl ligos, bendruomenėse kyla nesusipratimų. Vienos ugdymo įstaigos prašo negaliojančių pažymų, kitos nesutinka atleisti nuo mokesčio už praleistas dienas. Mūsų rajone taip pat iki šiol dar nėra oficialiai patvirtintos tvarkos, yra nuogąstvimų, kad dėl pažymų atsisakymo  gali atsirasti daugiau piktnaudžiavimo atvejų.

Kaip pasakojo vaikus į rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas vedantys tėvai, apsirgus jų atžaloms, šie privalo raštiškai informuoti grupės auklėtoją, kuriomis dienomis jų vaikas sirgo. Viskas šiuo atveju gerai, jei tėvai sąmoningi ir neskuba nepasveikusio vaiko vesti į darželį. Tėvai baiminasi, kad toks vaikas neužkrėstų sveikų. Mat nelikus gydytojo išduodamų pažymų niekas nesukontroliuos, ar vaikas jau visiškai sveikas, ar ne, o tėvai, skubantys sugrįžti į darbus ir neturintys kur dėti savo atžalų, gali surizikuoti.
 
Kaip informavo Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ direktorė Lina Viliūšienė, nuo praėjusių metų patvirtinti liberalesni higienos normų pakeitimai, kurie leidžia priimti vaiką ir šiek tiek kosintį ar sloguojantį. Tad, jos teigimu, jei vaikas neturi temperatūros, auklėtojos negali nepriimti jo į grupę.

Tėvų manymu, sumažinus darbo krūvį gydytojams, kuriems nereikės išrašinėti pažymų švietimo įstaigoms, jis padidės grupių auklėtojoms, kurios privalės surinkti ir suregistruoti tėvų raštiškus prašymus.

Ne vienam iš tėvų kilo klausimas, ar nelikus pažymų visi tėvai bus sąžiningi ir neprisidengs liga, kai dėl kokios kitos priežasties savo atžalos nenuves į darželį? Juk tokiu atveju už praleistas dienas nereikėtų mokėti nei už savo atžalos maitinimą, nei už ugdymą. Tokia tvarka galioja ir tada, kai tėvai atostogauja arba dirba slenkančiu grafiku. Tai taip pat yra pateisinamos priežastys, dėl kurių praleistos dienos neapmokestinamos. Tiek patys tėvai, tiek ir darželių vadovai teigė suprantantys, kad tokių atvejų neįmanoma patikrinti, todėl teks pasitikėti tik žmonių sąžiningumu ir gera valia. Mokyklose taip pat vaikų nebuvimo priežastis turės teisinti tėvai ir viliamasi, kad piktnaudžiaujama nebus.

Pasak L. Viliūšienės, kai rajono ikimokyklinio ugdymo grupėse taip trūksta vietų, o tėvai veda savo vaikus gal tik 25 proc. viso laiko, šie tiesiog užima vietą, kuri būtų labiau reikalinga kitiems, kurių tėvai, norėdami dirbti, neturi kur palikti vaikų.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Kasparavičienė informavo, kad pasitarti dėl naujos tvarkos švietimo įstaigų vadovai rinkosi rugsėjo viduryje, o sprendimas dėl vaiko ugdymo įstaigose praleistų dienų pateisinimo pagrindimo taryboje bus priimtas šiandien. Neatvykimą į švietimo įstaigą tvarką nuo lapkričio 1 d. nustatys švietimo įstaigos vadovas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos