baneris leidinys

Nuotolinis mokymas – tiek mokiniams bei jų tėvams, tiek ir pedagogams – iššūkių keliantis ir švietimo sistemoje visiškai naujas žingsnis. Nuotoliniu būdu dirbama trečia savaitė ir vis labiau ryškėja ne tik šio ugdymo privalumai, bet ir trūkumai.

Viena didžiausių problemų, anot vicemero Dariaus Jakavičiaus, kad ne su visais mokiniais pavyksta palaikyti kontaktą, juos reikia nuolat raginti dalyvauti nuotoliniame mokyme. Mūsų rajone, informuota praėjusio penktadienio spaudos konferencijoje, tokių mokinių 123, su keletu iš jų ugdymo įstaigos ryšio išvis nepalaiko, todėl bus pasitelktos ir socialinio darbo organizatorės, seniūnai, aiškinamasi, kokios problemos tai lemia.
 
Daugiausiai tokių mokinių identifikavo „Varpo“ mokykla, tačiau mokiniai mokyklai žinomi, su jais problemų mokykla turėdavo ir ne nuotolinio proceso metu.

Visgi aiškėja, kad su nuotoliniu mokymu nesusitvarko ir kai kurie pedagogai. Apie tai informacija jau pasiekia ir savivaldybės administraciją, žinučių, kad kai kuriose mokyklose nuotolinis ugdymas tik imituojamas, gauna ir redakcija. D. Jakavičius spaudos konferencijoje taip pat atkreipė dėmesį, kad nėra normalu, jei per aštuonias darbo dienas kai kurie mokytojai nepravedė nė vieno virtualaus susitikimo. Visgi nuotolinis mokymas nėra savarankiškas mokymasis namuose ar tik užduočių persiuntimas mokiniui. Vicemeras mano, kad mokiniai mokytoją per savaitę turėtų matyti bent pusę valandos, o yra tėvų nusiskundimų, kad kai kurių mokytojų mokiniai nematė per visą nuotolinio mokymosi laiką. Daugelis rašo, kad kai kurie pedagogai išvis nedėsto mokomosios medžiagos, tik pateikia užduotis, dalis skundžiasi didžiuliais mokymosi krūviais.

„Tikiuosi, kad problemų nebeliks, bet jei atsiras mokytojų, kurie nemato galimybių ar prasmės, reikės spręsti“, – sakė D. Jakavičius, vildamasis, kad mokyklų bendruomenės pasižiūrės ir problemų nebeliks, mokytojai labiau kontaktuos su moksleiviais, o ne tik jiems atsiųs užduotis ir lieps dirbti toliau.

Beje, Lietuvos savivaldybių asociacijos valdyba buvo išplatinusi raštą su siūlymu svarstyti nutraukti nuotolinį ikimokyklinį ugdymą ir jį perkelti į vasaros laiką, kai, tikėtina, po karantino įsisiūbuojant  ekonomikai daugelis įmonių dirbs, taigi išaugs poreikis ikimokyklinukų priežiūrai ir ugdymui. Ministerijai su tuo kategoriškai nesutikus meras Edgaras Pilypaitis ragino rajono ikimokyklinių įstaigų vadovus patiems atsakingai įsivertinti situaciją, kad, esant poreikiui, darželiai galėtų dirbti ir vasaros metu.

„Kaip anksčiau, prašymų uždaryti darželius taryba taip lengvai nepraleis. Mes žiūrėsime į tą situaciją, kad tėvai galėtų dirbti, jeigu tik toks poreikis bus“, – sakė E. Pilypaitis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos