baneris leidinys

butikiene
„Planuojame dirbti vasarą pilnu pajėgumu ir atiduoti duoklę tėveliams. Esam pasiilgę vaikučių, kai kurie darbuotojai atostogauja, kiti prastovose, todėl stengtumėmės nejungti grupių, dirbti mažesnėse.“, – sako Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ direktorė Vilija Butikienė (kairėje). D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors oficialiai karantinas ugdymo įstaigoms neatšauktas, veiklą pradeda kai kurie vaikų darželiai. Visgi kol kas rajone didžiulio poreikio leisti vaikus į darželius nėra, be to, gana stipriai į rėmus spaudžia ir keliami reikalavimai.

Nuo gegužės 4 d. administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus įsakymu leidžiama dirbti Kriūkų ir Lekėčių mokyklų-daugiafunkcių centrų ikimokyklinėms grupėms, Gelgaudiškio „Eglutei“, Kudirkos Naumiesčio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriui bei Šakių lopšeliui-darželiui „Berželis“, kuris ir iki šiol buvo įpareigotas išimtinais atvejais priimti tam tikrų specialybių tėvų vaikus, bet tokių vaikučių, nors teirautasi buvo, darželyje nebuvo sulaukta.

„Deja, neturėjome ir neturime vaikučių. Domėjosi viena mama dėl pradinukės“, – sakė „Berželio“ direktorė Lina Viliūšienė.

Iki penktadienio didžiausias darželio poreikis jaučiamas Kriūkuose, kur gauta 10 prašymų, Gelgaudiškyje darželį pageidautų lankyti šeši, o Kudirkos Naumiestyje du vaikai. Visgi norint leisti vaiką į darželį neužtenka pateikti prašymą, mat reikia atitikti gana griežtus Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytus reikalavimus, o atitikimą jiems turės įsivertinti pačios įstaigos.

„Su viena mamyte kalbėjome, aiškinomės, rodės, viskas gerai, atitinka reikalavimus, vaikutis galės lankyti darželį ir galiausiai paaiškėjo, kad vaikas serga lėtine liga“, – sakė Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ direktorė Vilija Butikienė.

Šios įstaigos ugdytiniai, esant poreikiui, lankytų „Berželį“, tačiau nors pageidavimų būta, pasiaiškinus situaciją paaiškėja, kad neatitinka vieno ar kito reikalavimo. Bene dažniausiai tėvams nepavyksta pristatyti darbdavių pažymos, kad abu tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu, o yra reikalingi darbo vietoje. Taip pat vaikas negali gyventi aplinkoje, kurioje yra rizikos grupei priskiriamų asmenų, kaip minėta, negali sirgti lėtinėmis ligomis, reikalavimai keliami ir vaikus pristatant ir pasiimant iš darželio, taip pat organizuojant veiklą darželyje.

Lopšelio-darželio „Berželis“ direktorė Lina Viliūšienė trečiadienį buvo sulaukusi dviejų žodinių prašymų dėl galimybės lankyti darželį, bet kiekvienas atvejis būtų vertinamas individualiai, tad ar vaikai tikrai pravers ugdymo įstaigos duris, dar neaišku.

„Turbūt daugelis tėvelių nori išlaukti, ieško išeičių savo aplinkoje, nes dar nemažai nerimo“, – sako V. Butikienė ir tikina, kad darželis pilnu pajėgumu, jei tik bus poreikis, dirbs vasarą.

„Tikrai planuojame dirbti vasarą pilnu pajėgumu ir atiduoti duoklę tėveliams. Esam pasiilgę vaikučių, kai kurie darbuotojai atostogauja, kiti prastovose, todėl stengtumėmės nejungti grupių, dirbti mažesnėse“, – planais dalijosi „Klevelio“ vadovė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos