baneris leidinys

mozuraitiene j
Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė įsitikinusi – sunkiausia nuotolinis mokymasis tiems vaikams, kuriems trūksta vidinės motyvacijos. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusį ketvirtadienį ugdymo įstaigų vadovų pasitarime pasidalinta informacija, kaip toliau vyksta ugdymo procesas.
 
Ne vienas kalbėjęs mokyklos vadovas užsiminė apie nuotolinio mokymosi poveikį tiek mokiniams, tiek mokytojams. Pasak Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės Lilijos Liutvinienės, vaikai laukia mokyklos, gyvo mokymosi.

„Dirbam nuoširdžiai, bet esame pavargę, asmeniškai aš taip pat“, – trumpai pakomentavo įstaigos vadovė.

Jai pritarė ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos vadovė Jūratė Mozūraitienė tvirtindama, kad nerimauja baigiamoji klasė ir kad mokymosi praradimai tikrai yra.

„Manau, sunkiausia nuotolinis mokymasis tiems vaikams, kurie nemoka susitvarkyti savo dienotvarkės, neturi vidinės motyvacijos“, – svarstė J. Mozūraitienė pridurdama, kad dalis vaikų piktnaudžiauja dėl prisijungimo, jeigu jungiasi iš asmeninio telefono, tvirtina, kad bus sunaudota daugiau mobiliųjų duomenų. Pasak kalbėjusio Kidulių pagrindinės mokyklos vadovo Roberto Sako, jį labiau vargina mokykloje tvyranti tyla.

Kalbėta apie švietimo pagalbos specialistų darbą, kurie, pasak direktorių, dirba daugiausiai nuotoliniu būdu, išimtinai – kontaktu: Lukšiuose ir iš tėvų, ir iš mokinių atsirado poreikis gauti individualias gyvas psichologo konsultacijas, tokios konsultacijos vyksta ir Gelgaudiškyje. Kriūkuose specialistai bendrauja su rečiau į nuotolines pamokas besijungiančiais moksleiviais.

Nors daugumoje įstaigų moksleiviai į nuotolines pamokas jungiasi gana gerai, tačiau pasitaiko ir prastai besijungiančių, vieną tokį turi Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, dėl šios problemos vienas šios gimnazijos, šeši Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai bei vienas Kidulių pagrindinės mokyklos moksleivis perduoti Vaiko teisės apsaugos specialistams. Trys moksleiviai Plokščiuose taip pat susilauks Vaiko gerovės komisijos svarstymo.

„Vis tik kai kurie mokinių asmeniniai rezultatai mokantis nuotoliniu būdu yra žemesni, aiškinamės, kokios jiems pagalbos reikėtų“, – komentavo L. Liutvinienė.

Kaip pastebėjo Šakių meno mokyklos vadovas Einaras Martinaitis, atsirado mokinių, kurie norėtų nutraukti mokymąsi įstaigoje, anot vadovo, sumažinti mokestį karantino metu buvo racionalus sprendimas – taip išvengta įstaigos griūties.

Praėjusią savaitę trijose mokyklose kontaktiniu būdu mokėsi septyni pradinukai. Kol kas negausiai mokyklas lanko ir ikimokyklinukai. Praėjusią savaitę į kontaktinį mokymą grįžo 50 proc. Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo moksleivių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos