baneris leidinys

Šalyje įvedus karantiną, vaikų dienos centrų veikla nenutrūko – darbuotojos veiklą vykdo nuotoliniu būdu. Nuo pirmadienio leidžiama veiklą vykdyti mišriu būdu, kalbintos vaikų dienos centrų darbuotojos sako, kad į centrus vaikai greičiausiai sugrįš ateinančią savaitę.

Rajone yra vienuolika vaikų dienos centrų, kuriuos lanko 235 vaikai. Tiesa, karantino metu daugelis rajono vaikų dienos centrų dirba nuotoliniu būdu, tačiau veikla nestabdoma. Kaip pasakojo VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šakių vaikų dienos centro „Šypsenos“ vadovė Jūratė Arštikaitienė, jų darbas niekad nesustoja, dirbama su vaikais nuotoliniu būdu, socialinė darbuotoja nuolat bendrauja su tėvais, trečiadieniais yra ruošiami maisto daviniai ir vežami šeimoms.
 
Antradienį laikantis visų saugumo reikalavimų dvi centro darbuotojos atskirose patalpose dirbo su dviem auklėtiniais, kuriems padeda mokytis. Pasak J. Arštikaitienės, pirmiausiai socialinę pagalbą turėtų gauti vaikai, kuriems mokytis, pamokas namuose ruošti išties yra sudėtinga, kurie neturi motyvacijos jungtis į pamokas.

„Yra šeimų, kuriose išties sunku. Kai šeimoje auga 4–6 vaikai, yra mažamečių, gyvenama dviejų kambarių bute, kaip tuomet vaikai gali jungtis į pamokas ir mokytis“, – teigė pašnekovė.

Kudirkos Naumiesčio vaikų dienos centro socialinė pedagogė Rita Dumbliauskė irgi pasakojo, kad su 25 centrą lankančiais vaikais ir per karantiną dirbama nuotoliniu būdu.

„Su vaikais ir jų šeimomis bendraujama per „Messenger“, telefonu. Palengvinti darbui nuotoliniu būdu sukūrėm „Facebook“ paskyroje grupę vaikams ir vaikų tėvams, centro darbuotojos konsultuoja, padeda vaikams atlikti namų darbus. Manau, šiandieninėje situacijoje į viską reikia pažiūrėti kūrybiškai“, – sako R. Dumbliauskė.

Nuo pirmadienio rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, nurodydamas rajone veikiantiems vaikų dienos centrams vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugą teikti mišriu būdu.

Pasak kalbintų vaikų dienos centrų darbuotojų, kol kas šią savaitę didelio vaikų poreikio lankyti dienos centrus nėra, juolab kad vaikai į mokyklas neina, nes pamokos vyksta nuotoliniu būdu, taip pat vaikus eiti iš namų atbaido ir šaltis. Kitą savaitę pasimatys, kiek bus norinčių sugrįžti į dienos centrus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos