baneris leidinys

moksleiviai suoluose
Nors pradinukai į mokyklas gali grįžti be privalomo testavimo kaupinių metodu, tačiau profilaktiškai testus atlikti tiek tėvams, tiek pedagogams rekomenduojama. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors septynių rajono mokyklų dalis pradinukų į mokyklas pageidavo grįžti sutikdami testuotis kaupinių metodu, to nereikės, nes trečiadienį Vyriausybės posėdyje nuspręsta nuo pirmadienio,  kovo 22 d., 45 savivaldybėse, tarp kurių ir Šakiai, leisti į klases grįžti visiems pradinių klasių moksleiviams.

Pradinukams leista grįžti į mokyklas tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad mokantis klasėse bus privaloma laikytis visų operacijų vadovo nustatytų reikalavimų – išlaikyti saugų atstumą, valdyti mokinių srautus, kad jie kuo mažiau maišytųsi, dezinfekuoti ir vėdinti patalpas, vaikams dažnai plautis rankas skystu muilu ir pan. Jei klasėse būtų fiksuojami susirgimai, klasė grįžtų į nuotolinį ugdymą. Tiesa, prašoma mokinių ir mokytojų profilaktiškai testuotis, tačiau dabar tai nėra būtina sąlyga norint mokytis kontaktiniu būdu.

Beje, ministerija skelbia, kad galima rinktis mišrų būdą, t.y. dalį laiko mokytis kontaktiniu būdu, dalį – nuotoliniu. Visgi Šakių savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius laikosi pozicijos, kad į klases grįžtų visi pradinukai ir mokytųsi dvi savaites, nes paskui laukia Velykų atostogos.

„Galima rinktis šį būdą, galima ir nesirinkti“, – sako skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas.

Tiesa, iš pradžių būta svarstymų, kad Šakių „Varpo“ mokykla rinktųsi būtent šį būdą, kai vieną savaitę mokykloje mokytųsi pirmokai ir antrokai, tada jie savaitei vėl išeitų į nuotolinį, o į mokyklą grįžtų trečiokai ir ketvirtokai. Tačiau ketvirtadienį ryte mokyklos direktorius Mindaugas Venckūnas patikino, kad mokykla jau rudenį dirbo pagal pasirengtą planą, kai buvo atskiriami srautai, valgykloje skirtingu laiku tiektas maitinimas, mokiniai į mokyklą patenka per skirtingus įėjimus, tad ir čia į mokyklą nuo pirmadienio taip pat turėtų sugužėti visi pradinukai.

„Taip, galutinį sprendimą priima mokyklos direktorius, bet mes prašome, kad grįžtų visi. Jei kalbame apie „Varpą“, jie tikrai turi dideles patalpas ir galimybes atskirti srautus ir užtikrinti saugumą“, – sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Aštrauskas.

Trečiadienį Vyriausybės sprendimas buvo priimtas kaip tik tuo metu, kai posėdžiavo Finansų ir rajono plėtros komitetas. Jame dalyvavę rajono valdžios atstovai neslėpė džiaugsmo dėl tokios žinios.

„Džiaugiuosi ir už vaikus, ir už tėvus, ir už mokytojus. Baimes turime įveikti. Automobilis irgi nesaugi priemonė, bet mes važiuojam“, – kalbėjo vicemeras Darius Jakavičius, sakantis, kad nuo nuotolinio mokymosi jau tiesiog degraduojama.

Kalbant apie kitus atlaisvinimus galima paminėti, kad nuo pirmadienio leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams – grupėmis ne daugiau kaip po penkis mokinius (šis leidimas galioja ir tose savivaldybėse, kur sergamumas yra didesnis). Be to, leidžiamas ir kontaktinis neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip penki vaikai ar suaugusieji ir užtikrinamas 30 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam vaikui ar suaugusiajam. Pabrėžiama, kad per užsiėmimus būtina laikytis operacijų vadovo nustatytų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų.  

Tose savivaldybėse, kur sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 200 atvejų ar daugiau, pradinukams į mokyklas galima grįžti tik sutikus testuotis kaupinių metodu. Tos mokyklos (ministerijos duomenimis, jų yra daugiau nei 60), kurios šalyje šį saugaus grįžimo modelį pasirinko anksčiau ir periodiškai testuojasi, šiuo būdu rekomenduojama dirbti ir toliau.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos