baneris leidinys

suolai klase
Gintarė MARTINAITIENĖ

Apie mokyklų tinklo pertvarką pastaruoju metu kalbama gana daug, o penktadienį priimti tarybos sprendimai patvirtino, kad nuo rugsėjo rajone nelieka keturių pradinio ugdymo skyrių.

Nuo rugsėjo Panoviuose nelieka pradinio ugdymo skyriaus, tačiau skyrius pertvarkomas į ikimokyklinį ir čia steigiama pilnos dienos mišri ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupė.  Planuojama, kad grupę lankys 10 vaikų. Aiškinamajame rašte skelbiama, kad Panovių skyriaus pradinių klasių mokytojai bus siūlomas kitas darbas Panovių skyriuje. Papildomai prireiks 0,65 etato ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos bei 0,5 etato mokytojos padėjėjos.

Remiantis vasario mėnesį patvirtintu švietimo įstaigų 2021m. tinklo pertvarkos planu, pokyčiai neišvengiamai palies ir Griškabūdžio gimnazijos Žvirgždaičių pradinio ugdymo skyrių, kuris nuo rugsėjo bus uždarytas. Jame, vasario mėnesio mokinių registro duomenimis, iš viso mokėsi septyni pradinukai. Vykdant pertvarką, iš darbo bus atleidžiama pradinių klasių mokytoja, pailgintos dienos grupės auklėtoja, valytoja ir aplinkos priežiūros darbininkas. Išeitinėms prireiks beveik 18 tūkst. eurų. Administracijos direktorius Dainius Grincevičius informavo, kad praėjusią savaitę su meru mokyklos patalpas apžiūrėjo ir iki gegužės 1 dienos laukiama bendruomenės bei naujosios seniūnės pozicijos, kokią jie turėtų pastato panaudojimo viziją. Mat jeigu pastatai nenaudojami, patirtis liudija, kad jie būna sunkiai parduodami, tampa pastatais vaiduokliais. Visgi pirmiausiai savo nuomonę, pasak administracijos direktoriaus, turėtų pateikti vietinė bendruomenė.

Nuo rugsėjo uždaromas ir Šakių „Varpo“ mokyklos Siesartėnų pradinio ugdymo skyrius. Teigiama, kad skyriuje dirbantiems pedagoginiams darbuotojams darbas bus siūlomas „Varpe“ arba „Varpo“ mokyklos Slavikų skyriuje. Iš darbo bus atleidžiami aplinkos priežiūros darbininkas, valytoja ir auklėtojos padėjėja. Išeitinėms kompensacijoms prireiks beveik 10 tūkst. eurų. Džiugesnės nuotaikos yra Slavikuose, kur nuo naujų mokslo metų steigiama pilnos dienos mišri ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupė, kurią turėtų lankyti 12 vaikų. Steigiamoje grupėje prie jau esamų etatų papildomai prireiks 0,65 etato ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogo ir 0,5 etato pedagogo padėjėjo. Lėšų prašoma ir grupės įrengimui bei inventoriaus įsigijimui (23 tūkst. eurų). Kaip viename iš posėdžių juokavo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto primininkas Bernardinas Petras Vainius, metus skyriui gelbėjimo ratą ir leidus čia steigti grupę, būtina mesti ir virvę bei numatyti finansavimą.

Nuo rugsėjo neliks ir Kidulių pagrindinės mokyklos Sudargo Martyno Sederevičiaus pradinio ugdymo skyriaus, kuriame dirbusiems darbuotojams darbas bus siūlomas Kidulių pagrindinėje mokykloje. Beje, čia steigiamą naują ikimokyklinio ugdymo grupę ketina lankyti 18 vaikų, prireiks 0,95 etato ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogo ir 1 etato pedagogo padėjėjo. Grupės įrengimui ir inventoriui prašoma beveik 8 tūkst. eurų.

Nuo rugsėjo „Varpe“, Plokščių bei Kriūkų mokyklose-daugiafunkciuose centruose nebus vykdoma pagrindinio ugdymo antra pakopa, tai yra šiose mokyklose bus ugdomi tik 1–8 klasių moksleiviai, „Varpe“ bus nevykdoma ir suaugusių pagrindinio ugdymo antra pakopa.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos