baneris leidinys

venciuviene
„Gal į Šakius ir ateitų dirbti specialistas, bet kad ateitų dirbti į tokią provinciją, vilties tikrai labai mažai“.,- Vidmanta Venciuvienė (kairėje). D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Ketvirtadieniniame direktorių pasitarime pristatytas Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) atlikto tyrimo dėl pedagogų pasiūlos ir paklausos prognozės ateinantiems ketveriems metams rezultatai. Ugdymo įstaigų vadovai patikino, kad labiausiai mokyklose trūksta psichologo (net keturiose rajono ugdymo įstaigose), taip pat nuo rugsėjo gali trūkti tiksliųjų bei ikimokyklinio ugdymo mokytojų.

Pasak vicemero Dariaus Jakavičiaus, viena iš prognozių, paaiškėjusi tyrimo metu, jei Covid-19 pandemija tęsis, dalis vyresnio amžiaus mokytojų svarsto palikti švietimo įstaigas. Tyrėjų skaičiavimais, per artimiausius 3–4-erius metus Lietuvoje labiausiai trūks chemijos, fizikos, gimtosios kalbos (ne lietuvių), matematikos, biologijos mokytojų. Taip pat – ikimokyklinio ugdymo auklėtojų.

„Visgi prognozuojama, kad artimoje ateityje beveik visų sričių mokytojų trūks visoje Lietuvoje. Man labiausiai įstrigo tokios įžvalgos, kad bus perteklius paruoštų psichologų ir jų netrūks nė vienoje ugdymo įstaigoje“, – mintimis apie pedagogų pasiūlos ir paklausos prognozavimo modelį pasidalino vicemeras.

Ar nepritrūks nuo ateinančio rugsėjo rajono ugdymo įstaigose pedagogų?

„Žiburio“ gimnazijai tikrai reikės matematikos mokytojo. Šiuo metu bandome jo ieškoti per programą „Renkuosi mokyti“, kadangi daugiau nėra kur ieškoti jauno specialisto“, – kalbėjo „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė ir vylėsi, kad pavyks kokį jauną specialistą prisikviesti į Šakius.

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje taip pat trūksta matematikos mokytojo (1,5 etato).

„Praeitais metais bandėm ieškoti matematiko, pervilioti iš kolegų, tačiau nesėkmingai. Kaip spręsime šitą klausimą, dar nežinau. Gal į Šakius ir ateitų dirbti specialistas, bet kad ateitų dirbti į tokią provinciją, vilties tikrai labai mažai“, – svarstė Vinco Kudirkos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vidmanta Venciuvienė pridurdama, kad su kitomis mokyklomis jie gali dalintis lietuvių ir anglų kalbos specialistais.

Kaip pasakojo Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė, jie bendradarbiauja su gimnazija ir dalinasi 4–5 pedagogais.

„Pusę metų ieškojom vairavimo instruktoriaus, suradom energingą, jauną specialistą. Gali reikėti statybos darbų profesijos mokytojo“, – prognozėmis dalinosi M. Jurgilienė.

Anot Griškabūdžio gimnazijos vadovo Arūno Šalnaičio, gimnazijoje yra pakankamai visų dalykų mokytojų, išskyrus psichologo. Šio specialisto trūksta ir Lekėčiuose bei Kriūkuose.

Kaip tikino Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė, kol kas su mokytojų trūkumo problema nei Lukšiuose, nei Sintautuose nesusidurianti.

Kad nuo rugsėjo kas nors planuotų nedirbti Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje, direktorė Odeta Dailidienė negirdėjo. Tiesa, mokykloje yra ne vienas pedagogas, kuriam iki pensinio amžiaus belikę 1–2-eji metai. „Šaltinyje“ pedagogų trūkumo kol kas taip pat nejaučiama.

Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro laikinoji vadovė Nijolė Anankaitė teigė, kadangi mokykloje nuo rugsėjo nelieka 9–10 klasės, mažėja ir mokytojų darbo krūviai. Anot N. Anankaitės, jai pavyko net tris pedagogus paraginti persikvalifikuoti, taip mokykla turės naują biologijos bei informacinių technologijų specialistę.

Kaip informavo Šakių „Varpo“ mokyklos vadovas Mindaugas Venckūnas, nuo ateinančio rugsėjo Siesartėnų skyriaus nebeliks, dvi pradinio ugdymo mokytojos bus įdarbintos „Varpe“, viena priešmokyklinės grupės mokytoja – Slavikuose.

Šakių darželiuose, pasak įstaigų vadovių, darbuotojų ateityje greičiausiai taip pat prireiks: „Berželyje“ į pensiją planuoja išeiti ikimokyklinio ugdymo mokytoja, o „Klevelyje“ nuo rugsėjo 1d. reikalingos auklėtojos (1,5 etato) darbui naujoje grupėje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos