baneris leidinys

Balandžio 20 d. pradėtas elektroninis nuotolinis dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP), kurį organizuoja Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, rajono mokyklose mokosi 251 dešimtokas, dar 19 mokinių ugdoma Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriuje.

Dešimtokų PUPP vyksta nuotoliniu elektroniniu būdu. Prieš mėnesį buvo vykdytas bandomasis testavimas, kuriame lietuvių kalbos žinias tikrinosi 199 rajono mokiniai, matematikos patikrinime dalyvavo 201 dešimtokas.
 
Dešimtose klasėse ugdymo proceso pabaigoje organizuojami privalomieji lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir pasirenkamieji gimtosios baltarusių, lenkų, rusų bei vokiečių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai.

Mokiniams skirtoje atmintinėje akcentuojama, kad užduotis moksleiviai turi atlikti savarankiškai, neišeidami (neatsitraukdami) iš elektroninės testavimo sistemos lango, nesinaudodami jokia neleistina pašaline pagalba. Atliekant patikrinimo užduotis užduočių atlikimo sistemoje automatiškai fiksuojama, jei paliekamas testavimo aplinkos langas, bandoma atverti kitus kompiuterio langus, daromos ekrano nuotraukos ar naudojamasi kitu monitoriumi. Dėl neleistinų veiksmų mokinys gali būti šalinamas iš pasiekimų patikrinimo arba jo darbas nevertinamas. Beje, per bandomąjį testavimą buvo pastebėta iki 30 proc. įtartinai besielgiančių moksleivių, kurie buvo išjungę savo kompiuterio ekraną, bandė fotografuoti vaizdą ir pan.

Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros nuotolinis elektroninis patikrinimas vyks trimis srautais balandžio 20 ir 21 dienomis. Analogiškai matematikos patikrinimas vykdomas balandžio 22 ir 23 dienomis.

Šalyje pasiekimų patikrinime dalyvauja 25 tūkst. 689 mokiniai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos