baneris leidinys

Neseniai rajono ugdymo įstaigų vadovus „Teachers Lead Tech“ programos Lietuvoje vadovė  Viltautė Žvirzdinaitė supažindino su šia nuotolinio mokymosi programa pradinių klasių mokytojams, padedančia prisijaukinti technologijas, be to, pasidalino įžvalgomis, kaip sekasi mūsų rajono mokytojams, jau dalyvaujantiems programoje.

„Nuo 2022 m. informatika ateina į pradinį ugdymą, o mes su mokytojais ruošiamės jau dabar“, – sako „Teachers Lead Tech“ programos Lietuvoje vadovė V. Žvirzdinaitė, priminusi, kad programa startavo tik šiais mokslo metais.
 
„Kaip reikėtų suprasti informatikos mokymąsi ir taikymą pradiniame ugdyme? Aš palyginu, kaip dar vienos kalbos mokymąsi mokytojams. Kalbos išmokti vieno seminaro metu neįmanoma, reikia tam laiko, kalbos mokomės praktikuodamiesi. Taip ir mes mokome technologijas naudoti kaip mokymo(si) ir kūrybos įrankį bei turinį, paruoštą pritaikyti pradinėse klasėse“, – kalbėjo V. Žvirzdinaitė.

Viešnia pasidalino tyrimo rezultatais, kaip Lietuvos pradinių klasių mokytojai mokosi technologinės kūrybos su „Teachers Lead Tech“ programa. Anot jos, programoje mokytojos labiausiai vertina, kad mokymai vyksta per praktiką ir mokomoji medžiaga gali būti iš karto pritaikoma klasėje.

Kaip patikslino V. Žvirzdinaitė, šiandien technologinės kūrybos mokosi 1300 visos Lietuvos pradinių klasių mokytojų, o nuo ateinančio rugsėjo ruoštis informatikos atėjimui į pradinį ugdymą planuoja jau trys tūkstančiai mokytojų. Beje, programa yra mokama.

Kaip patikslino programos vadovė, iš mūsų rajono Teachers Lead Tech programoje dalyvauja 10 mokytojų.

„Tik viena nėra aktyvi, kitos mokytojos veda fantastiškas informatikos pamokas pradinukams. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Kriūkų, „Varpo“ mokyklos mokytojos mokosi nuo rudens, keturios mokytojos iš Plokščių ir dvi iš Kidulių mokosi nuo vasario mėnesio“, – pasidžiaugė programos vadovė.

Apie programą pasidalinusi Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro laikinoji vadovė Nijolė Anankaitė pripažino, kad nelengva buvo skirti mažai mokyklai sumą už mokslus, jai kyla rūpestis, kaip tęsti mokymąsi. N. Anankaitė užsiminė, kad galbūt lėšomis prie užmokesčio programoje dalyvaujantiems mokytojams galėtų prisidėti ir savivaldybė.

„Džiaugiamės savo mokytojos Gitanos mokymais, labai puikiai dirba su pirmokais, kurie lenkia žiniomis vyresnius pradinukus“, – tvirtino Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos vadovas Romas Eikevičius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos