baneris leidinys

kanceliarija
Asta Saulė ŠULSKYTĖ


Iki mokslo metų pradžios liko vos dvi savaitės, tačiau mokyklinių prekių pirkimas dar neįsibėgėjo. Prekybininkai tikisi didesnio pirkėjų dėmesio sulaukti paskutinėmis rugpjūčio dienomis ar net mokslo metų pradžioje, nes šiuo metu mokyklos reikmenų ieško tik vienas kitas.

Reikia pripažinti, kad mokyklinių priemonių pasiūla ir pasirinkimas Šakiuose nėra toks didelis, kaip būdavo anksčiau, kai didieji prekybos centrai organizuodavo dideles mokyklinių prekių muges, lentynos lūždavo nuo pasirinkimo gausos, o tėvai vienoje vietoje galėdavo rasti viską – nuo kuprinės iki trintuko – ir iš parduotuvės išvairuodavo pilnais pirkinių vežimėliais.

Apsipirkimo tradicijos keičiasi. Šiemet rajono prekybininkai siūlo tik bene pačias svarbiausias mokyklines prekes. Kaip informavo UAB „Gulbelės prekyba“ Šakių prekybos centro vadovė Vilda Streleckienė, mokyklinių prekių asortimentas dar bus papildytas, tačiau tikrai nebus labai didelis. Išanalizavus paskutinių metų mokyklinių prekių krepšelius, pirkėjams bus pasiūlytos tik pačios perkamiausios prekės – sąsiuviniai, parkeriai, flomasteriai, pieštukai ir kitos mokiniams reikalingiausios priemonės.

Prekybininkai pastebi, kad po COVID-19 pandemijos apsipirkimo įpročiai šiek tiek pasikeitė – vis daugiau žmonių prekių ieško internete, tačiau vis dar yra ir, veikiausiai, visuomet bus tokių, kurie nori viską apžiūrėti ir pačiupinėti. Pasak Šakių raštinės ir mokyklinių reikmenų parduotuvės „Jundula“ direktorės Rasitos Grincevičienės, per dieną jie sulaukia vieno kito pirkėjo.

Nors asortimentas kasmet šiek tiek keičiasi, tačiau populiariausios išlieka per daugelį metų pirkėjų patikrintos prekės – kokybiškos, tvarios kuprinės su patogia ortopedine nugarėle ir užsegimu priekyje, gerų firmų rašikliai, flomasteriai ir spalvoti pieštukai, sąsiuviniai su storesniais lapais, kad nepersigertų rašalas.

Pasiruošimas mokyklai gerokai patuština tėvų pinigines. Išbrango ne tik mokyklinės prekės, bet ir sportinė apranga, avalynė, drabužiai. O kur dar uniforma ir pratybos. Nemaža dalis šeimų neturi kitos išeities, kaip tik prašyti socialinės paramos. Kaip informavo rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, nuo liepos 1 d. pradėti rinkti socialinės paramos mokiniams prašymai – nemokamo maitinimo bei 98 eurų išmokos mokinio reikmėms įsigyti. Šiuo metu paramos išmokos į nurodytas sąskaitas pervestos daugiau nei 460 asmenų.

Naujų mokslo metų proga kiekvienam pirmokui, kurių šiemet rajono mokyklose tikimasi sulaukti 216, bus įteikta savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus dovana – simbolinis apie 20 eurų vertės pirmoko krepšelis, o tiksliau – dėželė, papuošta mūsų savivaldybės simbolika.  Joje sutalpintos pačios būtiniausios kanceliarinės prekės pirmoko startui mokykloje: sąsiuviniai, rašiklis, liniuotė, spalvoti pieštukai, flomasteriai, piešimo popierius ir t. t.

Mokyklinės prekės bus įsigytos iš raštinės ir mokyklinių reikmenų parduotuvės „Jundula“, su kuria rajono savivaldybė yra sudariusi prekių viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, ir apmokėtos iš rajono savivaldybės mero fondo lėšų.

Pirmoko krepšelis bus naudingas ir toms šeimoms, kurios jau spėjo pasirūpinti pirkiniais mokyklai, nes dovanotos priemonės bus reikalingos ištisus mokslo metus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos