baneris leidinys

Nuo rugsėjo 11 d. Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre (JKSC) startuoja plaukimo projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Jį įgyvendinant nemokamai plaukti bus mokomi visi rajono antrų klasių mokiniai.

Pasak Šakių JKSC direktorės Romos Paškevičiūtės, išmokti plaukti naudinga ne tik dėl sveikatos, tai ir gera skendimo prevencija. Atlikta skendimo priežasčių analizė atskleidė pagrindines nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastis. Pagrindinė jų – nemokėjimas plaukti (40 proc. žuvusiųjų).
 
Per plaukimo pamokas mokiniai išmoks saugiai elgtis vandenyje, išsiugdys gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, išmoks būti atsakingi ne tik už save, bet ir už aplinkinius, laikytis saugaus elgesio taisyklių.

Išmokti plaukti, atrodo, ne tokia ir sudėtinga užduotis. Anksčiau ar vėliau plaukti išmoksta kiekvienas vaikas, tačiau ar jie išmoksta tik elementariai išsilaikyti vandenyje, ar iš karto taisyklingai plaukti, priklauso ir nuo pačių vaikų fizinio parengimo, tikslų, imlumo, psichologinių savybių. Svarbu ir tai, kad nuo pat pradžios mokytų plaukti specialistas. Šiemet baseine dirbs keturi plaukimo mokytojai – Aurelijus Marčiulionis, Arnas Marčiulionis, Agnė Stanislovaitytė ir Robertas Jakaitis.

Nemokamos plaukimo pamokos antrokams vyks visus mokslo metus, tačiau jų mokymosi įstaigos turės pasirūpinti vaikų atvežimu iki Šakių JKSC. R. Paškevičiūtės teigimu, vieni bus mokomi iš Lietuvos plaukimo federacijos finansuojamo projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kiti iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Išmokti plaukti baseine gali visi visų amžiaus grupių vaikai, tačiau už šias paslaugas reikės susimokėti. Iki rugsėjo 14 d. renkamos naujos plaukimo grupės, sąrašai greitai pildosi. Praėjusiais metais baseine plaukti išmoko per 150 įvairaus amžiaus vaikų iš mūsų ir kaimyninio Jurbarko rajono. Tikimasi, kad ir šiais metais norinčių netrūks.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos