Jaunųjų medžio drožėjų pleneras

gelgaudiskisPrie Gelgaudiškio kultūros centro dešimt dienų vyko jaunimo stovykla – pleneras „Liocų mediniai stebuklai“, jo metu sukurtas ne vienas darbas, tvarkyta aplinka, pakeliauta.

Nuotr. Stovyklos metu šešiolika jaunųjų gelgaudiškiečių, padedami ir vadovaujami vyresniųjų, toliau plėtė jaunimo parką.

Šešiolika jaunųjų gelgaudiškiečių, padedami ir vadovaujami vyresniųjų, toliau plėtė jaunimo parką: pastatė svarstyklių tipo sūpuoklės, stilizuotą tiltelį, iš ąžuolo trinkelių ir akmenų nugrindė takelius, iš kelmo išskobė gėlinę. Jaunimas taip pat dirbo dvaro parke, kur prie medžiotojų namelio renovavo prieš dešimtmetį statytus, spėjusius sutrešti laiptelius ir tiltelį. Tradiciškai medžio drožėjams vadovavo meistras Raimondas Uždravis, petis į petį su juo medį kalbino šiose stovyklose meisterystės krikštą gavęs, dabar jau Marijampolės kolegijos studentas Vaidas Dėdynas. Plenero dalyviai ne tik nugaras prie darbų lenkė. Gelgaudiškiečiai net dvi dienas keliavo po Lietuvos dvarus ir parkus, kur sėmėsi parkų atkūrimo idėjų. Jaunimas sukorė daugiau nei 800 kilometrų, aplankė Užutrakio, Taujėnų, Renavo, Plinkšių dvarus ir parkus, Navidansko parką. Pleneras baigėsi turistiniu žygiu prie Nemuno.
 
Kaip kalbėjo viena iš projekto vadovių Lina Uždravienė, gelgaudiškiečius ir svečius džiugina miestelio centre dygstantis liocų jaunimo parkas, kur dažnai supasi vaikai, vežimėlius su mažyliais stumdo mamos, topolių pavėsy ant suolelių prisėda senjorai, pavėsinėje klega jaunimas. Pasak jos, tai nepaprastas kampelis, nes jį kuria jaunieji miestelio šeimininkai. Nepaprastas šis parkas dar ir tuo, kad jis alsuoja bendruomeniškumu. Kaip ir pernai, ant plenero dalyvių pietų stalo netrūko dovanotų produktų, kurių iš savo aruodų ir lentynų nepašykštėjo gausus būrys rėmėjų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.