baneris leidinys

vidrieneGintarė MARTINAITIENĖ

Prieš beveik metus laiko Gelgaudiškio vaikų darželis „Eglutė“ skambėjo ne pačiame geriausiame kontekste. Čia dėl daugelio įstatymo pažeidimų, iššvaistytų lėšų, piknaudžiavimo tarnybine padėtimi, iš darbo buvo atleista tuometinė darželio vedėja Audronė Stanaitienė. Kyla klausimas, kokiomis nuotaikomis ši ugdymo įstaiga gyvena dabar, kai jau pusmetį „Eglutei“ vadovauja naujoji vedėja Vilma Vidrienė.

Nuotr. V. Vidrienė pasakojo, kad stengiasi dirbti taip, jog nei tėvams, nei vaikams, nei kolektyvui nebūtų gėda.

Dirba toliau

Iš Lukšių kilusi V. Vidrienė eiti vedėjos pareigas buvo paskirta šių metų gegužės mėnesį. Iki tol, baigusi Vilniaus pedagoginį universitetą, ji dirbo ir gyveno sostinėje. Moteris pripažįsta, kad pradžia nebuvo lengva, tačiau šis darbas jai patinka, yra įdomus. Ji netgi pripažino, kad dar prieš pretenduodama į vedėjos vietą, buvo atvyksi į darželį apsižiūrėti, pabendravo su darbuotojais, apžiūrėjo patalpas. „Matyt, vaizdas nebuvo toks baisus, nes visgi dalyvavau savivaldybės paskelbtame konkurse“, - teigė moteris. Paklausta apie tai, ką ji mano ir kaip vertina, kas darželyje vyko iki jai pradedant vadovauti įstaigai, sako negalinti vertinti. „Tiesiog neturiu nuomonės. Negaliu nei teisti, nei ką. Be to, buvusios vadovės netgi nepažinojau. Tad dirbame toliau, galvojame apie ateitį ir tiek“, - kalbėjo V. Vidrienė.
 
Jaučia palaikymą

Darželiui vadovaujanti moteris pripažino, kad pradėjus dirbti nebuvo lengva apsiprasti, reikėjo daug ką susižiūrėti, padirbėti. „Kolektyvas nėra jaunas, moterys susigyvenusios, tačiau susidraugavome ir viskas gerai“, - teigė V. Vidrienė. Ji sako jaučianti didelį ne tik savivaldybės, seniūnijos, bet ir darželį lankančių vaikų tėvelių palaikymą. Visi bendromis pastangomis aptvarkė aplinką, iš kiemo pusės iškirto dalį krūmynų, sutvarkė vaikų žaidimo pavėsines, užtvėrė tvorą. Susidraugavus, kaip teigė vedėja, su policija, pavyko išvaikyti ir šalia darželio girtauti besirenkančius vietinius gyventojus. „Prisideda papildomo darbo, bet kiek įdedi, tiek ir gauni. Norisi, kad nebūtų gėda, kad vaikams būtų saugu, tėvams smagu čia leisti savo atžalas, o darželis neatrodytų kaip kažkoks aūlas“, - mintimis dalijosi pašnekovė.

Iš viso darželyje yra trys priešmokyklinio ir viena ikimokyklinio ugdymo grupė. „Eglutės“ darželio sąrašuose yra 85 vaikai.

Reikia ieškoti būdų

Šiuo metu Gelgaudiškio vaikų darželyje „Eglutė“ taip pat darbų įkarštis. Įgyvendinant projektą, tvarkoma vaikų grupė, bus įrengta virtuvėlė, planuojama įsigyti naujų baldų, įsirengti metodinį kabinetą. Jau anksčiau buvo sutvarkytos dvi grupės, pastatyti maži klozetai ir kriauklės vaikams. Dalyvaudami dar viename ES finansuojamame projekte „Pienas vaikams“, darželinukai kiekvieną dieną nemokamai gauna po stiklinę pieno. Tačiau tuo vedėjos užmojai nesibaigia. Jauna įstaigos vadovė svarsto, kad reikėtų rasti galimybę dalyvauti kokiame nors projekte, kad būtų atnaujinti lauko žaislai, be to, dar 1964 metais statytame darželio pastate ne itin geros būklės ir šildymo sistema, vamzdynai. „Manau, šiais laikais gėda nepasinaudoti ES siūloma parama. Reikia tik ieškoti būdų, kaip pritraukti lėšas“, - kalbėjo kupina idėjų bei noro dirbti įstaigos labui V. Vidrienė.

Comments are now closed for this entry

05

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos