Šakiečiai dalyvavo Marijampolėje vykusioje konferencijoje

Ketvirtadienį Marijampolės švietimo centre vyko konferencija „Besimokančios organizacijos Pietų Lietuvos regionuose: nuo retorikos sprie veiksmų“, kurioje savo pranešimus skaitė irs patirtimi dalijosi Šakių rajono bendruomenių centrų atstovai.

Lapkričio 18 dieną Marijampolės švietimo centras organizavo konferenciją „Besimokančios organizacijos Pietų Lietuvos regionuose: nuo retorikos prie veiksmų“. Konferencijos metu patirtimi dalijosi aktyvių, besimokančių bendruomenių centrų nariai iš Šakių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Kalvarijos rajonų. Šakiečiai konferencijos dalyviams skaitė keturis pranešimus. Kriūkų seniūnė Ona Rakauskienė kalbėjo tema „Bendruomeninės iniciatyvos Šakių savivaldybėje“. Laimina Auštrienė skaitė pranešimą „Veršių bendruomenės centro darbo su jaunimsu geroji patirtis“. Apie tai, kaip Keturnaujienos bendruomenės centras atvirtas naujoms idėjoms ir permainoms, konferencijoje kalbėjo Aldona Narkūnienė. Apie sSudargo bendruomenės centro kūrybiško ir netradicinio tobulėjimo paieškas žmonėms pasakojo Alberta Natalija Dragūnaitienė. Pasirodo, šalyje esama daug žmonių, dar nežinančių apie bendruomenių centrų veiklą. Todėl Šakių rajono bendruomenių pirmininkė Grina Šnirpūnienė konferencijos dalyvius informavo apie bendruomenių veiklą, kas jas Lietuvoje koordinuoja.

Šakių rajono bendruomenių centrų atstovai Marijampolės švietimo centro organizuotame renginyje dalyvavo pirmą kartą. Jie džiaugėsi galėję pasisakyti ir iš kitų dalyvių pasisemti žinių, informacijos konferencijoje aptartomis temomis.
 
Marijampolės ir Alytaus trečiojo amžiaus universiteto dalyviai skleidė patirtį apie savo, kaip besimokančios organizacijos, kelią ir pasiekimus. Renginyje sulaukta ir svečių iš Ukrainos. Ukrainiečiai lietuvaičius informavo apie neformalaus suaugusiųjų švietimo perspektyvas vakarų Ukrainos kaimo vietovėse.

Marijampolės švietimo centro organizuotos konferencijos tikslas - įtraukti suaugusiuosius regiono gyventojus į diskusijas apie tai, kas yra besimokanti organizacija, sudaryti sąlygas mokyti vieniems kitus, mokytis vieniems iš kitų, demonstruoti praktiškai, ko ir kaip galima išmokti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.