baneris leidinys

direktoriaiAsta GVILDIENĖ

Sausio 28 dieną rajono savivalybės salėje įvyko pirmasis šiais metais švietimo įstaigų vadovų susitikimas, kaip įprastai, prasidėjęs vadovų kvalifikacijos kėlimo ir šį mėnesį švenčiamų gimtadienių sveikinimais. Jo metu buvo aptarti svarbiausi klausimai, pateikta naujausia informacija ir pirmojo pusmečio ataskaita.

Nuotr. Švietimo įstaigų vadovų susitikime buvo pateikta naujausia informacija ir pirmojo pusmečio ataskaita, aptarti svarbiausi klausimai.

Susitikime dalyvavo rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, mero pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, Zanavykų krašto muziejaus specialistė etnografijai Rima Vasaitienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė, pavaduotojas Elvydas Pauliukėnas, specialistai Galina Murauskienė, Sofija Liudžiuvienė ir Gintaras Demenius.
 
Pasak J.Bertašiaus, bendra švietimo įstaigų finansinė situacija, palyginus su kitomis sritimis -  šiuo metu yra viena geriausių. Mažėjantis savivaldybės biudžetas nepaliečia mokinio krepšelio – jis kiekvienoje mokykloje priklauso nuo mokinių skaičiaus. Kiek mokykloje mokosi mokinių, tiek ji turi lėšų išgyventi. Šiais metais įvestas ikimokyklinukų krepšelis suteiks stabilumo ir vaikų darželiams.

A.Damijonaitis pažadėjo, kad rajono švietimo įstaigos bus toliau gražinamos ir remontuojamos. Šiais metais numatyta pradėti Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos rekonstrukcijas. Tačiau, kad ir kokios gražios būtų mokyklos, deja, mokinių skaičiaus padidinti neįmanoma.

R.Vasaitienė pasigedo kai kurių bendrojo lavinimo mokyklų ir vaikų darželių bendradarbiavimo, kvietė plėsti veiklą ir dalyvauti bendroje Amatų dienoje, Užgavėnių kaukių parodoje, margučių marginimo čempionate. Nors muziejus bus perkeltas į Zyplių dvarą, tačiau ekspozicijos ir edukacinių programų vykdymas liks Šakiuose.

E.Pauliukėnas informavo, kad nuo sausio 1 dienos reikia vadovautis naujai išleista  minimalios ir vidutinės vaiko priežiūros taikymo redakcija, kuria remiantis turės būti pakeisti kai kurie pavadinimai, darbo programa, numatytos tokios papildomos priežiūros priemonės, kaip vaiko įpareigojimas tam tikru laiku būti namuose,  nesilankyti tose vietose, kuriose jam daroma bloga įtaka ar dirbti auklėjamojo pobūdžio darbus. Tačiau visas šias naujoje redakcijoje pateiktas priemones bus galima įgyvendinti tik su teismo leidimu.

G.Demenius švietimo įstaigų vadovams pateikė informaciją einamaisiais klausimais, aptarė mokinių lankomumo ir žurnalų pildymo patikrą bendrojo lavinimo mokyklose, darydamas išvadą, kad statistika pateikta netiksli, taip pat kalbėjo apie dešimtokų žinių patikrą ir abiturientų egzaminus bei įskaitas. Jis akcentavo, kad užsienio kalbų egzaminus galės laikyti tik tie mokiniai, kurie išlaikys to dalyko įskaitą, tačiau, jei metinis pažymys bus nepatenkinamas, egzaminas bus neužskaitomas. Nors nelabai teisingas, tačiau toks egzaminų centro sprendimas.

Šiais metais egzamino užduočių sąsiuvinius, išskyrus matematikos dalyko, mokiniai pasibaigus egzaminui galės pasilikti sau, o tie, kurie iš egzamino išeis anksčiau ir juos paliks komisijai - per valandą po egzamino galės susigrąžinti. Komisijai jie privalės pateikti tik atsakymų lapus, kurie bus siunčiami į egzaminų centrą.

G.Murauskienė apžvelgė neformalaus ugdymo patikros ataskaitą, pabrėždama, kad nors dokumentai sutvarkyti gerai, bet pats darbas kai kuriose mokyklose dar nevyksta taip, kaip turėtų būti vykdomas, mokyklos administracija neinformuojama, kad būrelio nebus arba jis perkeliamas į kitą dieną. Į kai kuriuos būrelius specialistė ėjo po keletą kartų, kol rado juos vykstančius. Švietimo ir sporto skyriaus  specialistė perspėjo, kad mokytojai gauna už darbą su vaikais būreliuose pinigus, todėl kitos patikros metu, neradus vieno ar kito būrelio, mokytojams bus nubraukti pinigai už neformalaus ugdymo vykdymą.

S.Liudžiuvienė supažindino su artimiausiu metu vyksiančiais renginiais ir seminarais mokytojams bei direktoriams, priminė žurnalų pildymo pasikeitimus, atkreipdama dėmesį į vaikų sveikatos būklės informaciją.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos