baneris leidinys

griskabudzio_komandaAsta GVILDIENĖ

Vasario 9 dieną, minint Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių metus, Seime vyko nacionalinės moksleivių viktorinos „Laisvės liepsna“ finalas, kuriame dalyvavo ir trys geriausiai pasirodžiusios I - ame viktorinos ture mūsų rajono moksleivių komandos iš Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ir Griškabūdžio vidurinės mokyklos.

Nuotr. Griškabūdžio vidurinės mokyklos komanda viktorinos „Laisvės liepsna“ finale liko septinti, bet jautėsi kaip nugalėtojai.

Viktorina „Laisvės liepsna“ buvo skirta prisiminti ir įprasminti lemtingą Lietuvos istorijos laikotarpį 1990–1991 metais bei paskatinti jaunąją kartą domėtis Lietuvos valstybingumo raida, reikšmingų istorinių atmintinų datų įamžinimu. Finale dalyvavo 46 moksleivių komandos iš 23 Lietuvos rajonų ir miestų, atrinktos per I-ąjį viktorinos turą, organizuotą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Kiekvieną komandą sudarė 4 moksleiviai.

Viktorina buvo organizuojama dviem etapais: pirmajame etape komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius po 14 – 16 komandų, kurios įvairiose Seimo rūmų salėse atsakinėjo į viktorinos klausimus ir varžėsi dėl teisės patekti į antrąjį – finalinį etapą. Griškabūdžio vidurinės mokyklos komanda pateko į vieną pogrupį kartu su Lukšių Vinco Grybo gimnazijos komanda ir rungėsi tarpusavyje dėl teisės dalyvauti finale.
 
Deja, lukšiečiams nepasisekė. Jie į finalinį etapą nepateko, tačiau namų darbus paruošė puikiai ir buvo apdovanoti specialiuoju prizu už gražiausią meninę programą. Griškabūdžio vidurinės mokyklos komanda pirmajame etape užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą. Sėkmė juos lydėjo ir  komandų kapitonų žinių žaibo turnyre - griškabūdiečių kapitonas Martynas Norkevičius surinko daugiausiai taškų ir už tai taip pat buvo apdovanotas.

Finalinis etapas vyko Seimo Kovo 11-osios salėje. Jame susirungė 9 komandos ir 9 kapitonai dėl pagrindinio prizo – kelionės į Europos Parlamentą. Viktorinos klausimai ir užduotys apėmė atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą, įtvirtinimą, gynimą ir pripažinimą.  Tai buvo tiek žinių reikalaujantys klausimai, tiek kūrybinės užduotys. Pasak LR Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus, kuris parengė klausimus, vedėjos Angonitos Rupšytės, buvo norima, kad moksleiviai plačiau pasidomėtų šio laikotarpio istorija, geriau suprastų vykusius procesus bei kūrybiškai pritaikytų turimas žinias.

Pasak griškabūdiečių, sunkiausia buvo kūrybinė užduotis, kur reikėjo įsivaizduoti, kad jie gyvena prieš 20 metų ir turi parašyti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai savo mokyklos mokinių palaikymo laišką  Kovo 11-osios  - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga. Už šią užduotį Griškabūdžio vidurinės mokyklos komanda buvo pripažinta kūrybiškiausia ir apdovanota specialiuoju prizu.

Griškabūdiečiai Milda Kuraitė, Greta Grikietytė, Povilas Sinkevičius ir Martynas Norkevičius sakė, kad nesitikėjo tokių rezultatų. Moksleivius viktorinai ruošė istorijos mokytojai Virginija Puskunigienė ir Ričardas Bacevičius. Jie buvo nusiteikę tik dalyvauti, tačiau ne tik pasirodė sėkmingai, bet ir laimėjo daugybę prizų.

Ypač nudžiugino tai, jog  finale varžėsi 8 gimnazijos ir tik vieninteliai griškabūdiečiai buvo vidurinės mokyklos atstovai. Tai įrodo, kad jie prilygsta daugeliui Lietuvos gimnazistų. Moksleiviai džiaugėsi, kad juos lydėjo sėkmė ir daugybė įspūdžių viešint Seimo rūmuose, kuriuose iki šiol dar nei vienam komandos nariui nebuvo tekę lankytis.

,,Nors pirmosios vietos ir neužėmėme, tačiau jaučiamės kaip tikri nugalėtojai, - finale likome septinti, - dalijosi įspūdžiais viktorinos finalo dalyviai. – Tikimės kitąmet žengti toliau ir tvirčiau.“

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos