baneris leidinys

kmiKovo 16 dieną Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje jau penktą kartą vyko tradiciniu renginiu tapęs sveikos mitybos projektas su integruota vokiečių kalba „Sveika, pigu ir skanu“, kurį organizuoja vokiečių kalbos mokytoja Diana Duobaitė.

Nuotr. Prie mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Beneditos Petrauskienės nusidriekė eilės norinčiųjų pasisverti, išsimatuoti ūgį, liemens ir klubų apimtį, kad galėtų sužinoti savo kūno masės ir formų indeksus.   

Pasak D.Duobaitės taip siekiama ugdyti mokinių supratimą apie sveiką mitybą ir atkreipti jų dėmesį į savo gyvenimo būdą, mitybos įpročius. Tuo pačiu vykdomas kokybiškas ir šiuolaikiškas ugdymo procesas, stiprinant integruotą mokymą, tarpdalykinius ryšius ir glaudų mūsų rajono švietimo įstaigų mokytojų ir mokinių, besimokančių vokiečių kalbos, bendradarbiavimą.

Nors visus keturis metus dalyvauti projekte buvo raginamos visos bendrojo lavinimo  mokyklos, bet penkerių metų sukakčiai paminėti pakviestos aktyviausios šiame projekte dalyvavusiai mokyklos: Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, Griškabūdžio vidurinė mokykla, Kidulių ir Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos.
 
Aišku, didžiausią visų dalyvių dalį sudarė Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus 11-12 klasių moksleiviai, besimokantys vokiečių kalbos ir virėjo bei padavėjo-barmeno specialybių. Juos rengia profesijos mokytojai: Alma Rastupkevičienė, Vitas Jakaitis, Benedikta Rutkauskienė ir Rūta Blažanauskienė.

Šeimininkai šiltai priėmė svečius prie didelio banketinio stalo, nukrauto karštais ir šaltais  sveikuoliškais patiekalais: suktinukais, įdarytais obuoliais ir morkomis, įvairiomis salotomis, gaiviaisiais gėrimais ir specialiomis žolelių arbatomis. Obuolių pyragą padovanojo skyriaus vedėja Marija Jurgilienė. Svečiai atvyko su pačių paruoštomis sveikuoliškų patiekalų lauktuvėmis.

Vykstant dalyvių registracijai, eilės nusidriekė prie mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Beneditos Petrauskienės, kuri padėjo mokiniams pasisverti, išsimatuoti ūgį, liemens ir klubų apimtį, o 12 klasės mokiniai Andrius Kuraitis ir Edmundas Baltrušaitis visiems padėjo apsiskaičiuoti savo kūno masės ir formų indeksus.   

Renginyje dalyvavusios mokyklos parodė vokiečių – lietuvių kalbomis paruoštas skaidres, pristatė savo sveikuoliško maisto receptus ir parengtus lankstinukus. Veikė serviravimo, barmenų naudojamų priemonių ir maisto gaminimo indų paroda, buvo galima apžiūrėti  vokiečių ir lietuvių kalba eksponuojamus leidinukus apie sveiką mitybą.  Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas ir specialistė Agnė Dvylaitytė skaitė paskaitą apie ryžių ir kitų rūšių kruopų naudą mūsų organizmui.

Visi moksleiviai galėjo dalyvauti projekto vadovės Dianos Duobaitės parengtuose konkursuose ir laimėti jos pačios paruoštus prizus. Video siužetų konkurse visus laimėjimus susišlavė griškabūdiečiai, teminiuose žodynėlio konkursuose aktyviausi buvo šeimininkai ir jų 11 klasės mokinė Karolina Abruževičiūtė, sveikos mitybos piramidės pristatymo konkurse gerai pasirodė kiduliečiai.

Šokio konkurse, specialiai skirtam gimtadienio vakarėliui, visi su nuotaika ir užsidegimu mokėsi šokio judesių. Pasak D.Duobaitės, mokiniai šį konkursą pavadino gimtadienio vinimi. Iš kepuraičių, kurios jiems buvo uždėtos ant galvų, buvo galima suprasti, kurie jau tapo šokio asais, o kuriems dar reikia pasistengti.

Sudainavę gimtadienio dainą vokiečių kalba „Zum Geburtstag viel Glück“, iki soties pasivaišinę ir pasišokę, moksleiviai išsiskirstė į namus su dideliu noru susitikti dar ir dar kartą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos