baneris leidinys

patirtimiPasibaigus mokslo metams ir prieš prasidedant atostogoms Šakių pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) darbuotojai aptarė praėjusių metų darbo, atliktų tyrimų rezultatus, dalijosi sukaupta patirtimi su savo kolegomis iš Kauno ir Švenčionių rajonų.

Nuotr. Šakių pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai palaiko glaudžius ryšius ir dalijasi patirtimi su kolegomis iš Kauno.

Pasak Šakių pedagoginės psichologinės tarnybos direktorės Danos Kriaučiūnienės, kad būtų galima pamatyti esamą tarnybų ir mokyklų situaciją, devyniose rajono bendrojo lavinimo mokyklose: trijose vidurinėse ir šešiose pagrindinėse buvo atliktas pedagoginės psichologinės tarnybos ir kitų ugdymo proceso dalyvių partnerystės plėtros poreikių ir galimybių tyrimas.  

Mokyklinė integracija negalima be bendravimo ir partnerystės. Specialiųjų poreikių vaikai patiria sunkumų besimokydami bendrųjų dalykų, bendraudami su kitais. „Šiandien, siekiant jų ugdymo kokybės, mokytojams keliami nauji reikalavimai, - teigė Šakių PPT direktorė. - Jie turi tapti ne tik gerais dalyko specialistais, bet ir privalo išmokti valdyti santykius klasėje, dirbti komandoje su kolegomis, būti pasiruošę ir atviri pokyčiams, netikėtumams.“ Šakių PPT darbuotojai bendrojo lavinimo mokyklose vedė seminarus mokytojams, spec. pedagogams ir tėveliams, aptarė iškilusias problemas ir numatė tolimesnio darbo prioritetus.
 
D.Kriaučiūnienė teigė, kad atlikti tyrimai ir pokalbiai su kolegomis iš kitų rajonų PPT parodė, jog pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas vis dar yra viena iš problemiškų sričių, jog būtina stiprinti PPT ir kitų ugdymo proceso dalyvių partnerystę, labai svarbūs PPT specialistų patarimai ir paaiškinimai kaip mokytojams modifikuoti ar adaptuoti programas.

Šakių PPT direktorė pabrėžė, kad jai svarbu ne tik rezultatai, bet ir santykiai tarp žmonių. Bendravimas ir bendradarbiavimas su kolegomis specialistais iš kito rajono duoda daug naudingų minčių ir patirties. Logopedai bendravo su logopedais, psichologai su psichologais, kiti specialistai su savo srities specialistais. Jei kilo poreikis surengti bendras konferencijas, kad galėtų pasimokyti vieni iš kitų, pasidalinti patirtimi – reiškia bendravimas ir bendradarbiavimas jau duoda savo vaisius.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos