baneris leidinys

autobusai5Asta GVILDIENĖ

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams ir vėl sprendžiami mokinių pavežėjimo į mokyklą ir atgal į namus optimaliausi variantai. Rugsėjo mėnesį tiek geltonieji, tiek maršrutiniai autobusai teiks transporto paslaugas tokiais pačiais maršrutais ir tokiu pačiu metu, kaip važiavo 2010 - 2011 mokslo metais.

Nuotr. Kaip ir praėjusiais metais sutartys dėl mokinių pavežėjimo sudarytos su UAB „Šakių autobusų parkas“, Vito Bendoraičio ir Gedo Dovydaičio individualiomis įmonėmis bei UAB „Jurbarko mažieji autobusai“.

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė informavo, kad autobusų važiavimo laikas ir maršrutai visą rugsėjo mėnesį bus derinami su rajono mokyklų vadovais. Didesnę mokinių dalį ir įvairesniais maršrutais pajėgios pervežti mūsų rajono transporto įmonės. Kaip ir praėjusiais metais sutartys dėl mokinių pavežėjimo sudarytos su UAB „Šakių autobusų parkas“, Vito Bendoraičio ir Gedo Dovydaičio individualiomis įmonėmis bei UAB „Jurbarko mažieji autobusai“.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos, pirmąsias šio mėnesio savaites bus tiriamas maršrutų tikslingumas, derinamas naujų maršrutų atidarymas ar esamų keitimas. Pagal dabar galiojantį Švietimo įstatymą, priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1 - 8 klasių mokiniai, gyvenantys toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, privalo būti vežiojami į artimiausią savivaldybės ar kito steigėjo mokyklą mokykliniais autobusais ar kitu transportu, o pagal Transporto lengvatų įstatymą, jie gali būti vežami į mokyklą ar įstaigą iki 40 kilometrų ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu bet kuriuo visuomeniniu transportu.
 
Šią vasarą Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į tai, kad kasmet įvyksta po kelis eismo įvykius, kuriuose nukenčia mokykliniu ar kitokiu autobusu važiavę ir iš jo išlipę vaikai, siūlo užtikrinti vaikų saugumą įlipimo ar išlipimo iš mokyklinio autobuso metu. Tam rekomenduojama mokykliniuose autobusuose numatyti specialią įspėjamąją šviesos signalizaciją: mokinius vežančiuose autobusuose, keturiuose viršutiniuose transporto priemonės gabaritiniuose taškuose, įrengti specialias įspėjamąsias mirksinčias oranžines šviesas, kurios būtų įjungiamos vaikų įlaipinimo ar išlaipinimo metu.

V.Pranckevičienė pritarė tokiam Susisiekimo ministerijos pasiūlymui, net ir neįrengus specialių mirksinčių šviesų, kaip alternatyvą vaikų įlaipinimo ar išlaipinimo metu galėtų būti naudojama avarinė šviesos signalizacija. Jos nuomone vaikai priprato, kad juos saugo aplinkiniai, todėl užmiršta patys saugoti save, būti atidesni ir drausmingesni kelyje į mokyklą ir iš jos. Galbūt todėl šiemet gauti prevenciniai lipdukai „Prieš eidamas per kelią SUSTOK, APSIDAIRYK, ĮSIKLAUSYK“, kurie bus užlipinti visuose geltonuosiuose autobusuose labiausiai pastebimose vietose. Tai skatins mokinius patiems nepamiršti budrumo ir atidumo, saugoti save ir kitus.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis siūlo didesnį dėmesį bendrojo lavinimo mokyklose skirti ne teorinių saugaus eismo programų išdėstymui, o praktinių užsiėmimų vaikams organizavimui. Tačiau savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja teigė, kad ne vien mokykla turėtų rūpintis vaikų mokymu, kaip saugiai elgtis kelyje. Ir tėvai turėtų nepamiršti, kad daugelio skaudžių nelaimių būtų galima išvengti, jei jie nuolat savo vaikams primintų Kelių eismo taisykles, ne tik prieš Rugsėjo 1 – ąją kartu su jais praeitų ar pravažiuotų kelią į mokyklą, o taip pat visur ir visada kelyje elgtųsi drausmingai ir atidžiai, patys tamsiu paros metu nepamirštų užsisegti atšvaitų. Tikriausiai niekas vaikų taip gerai nemoko, kaip suaugusiųjų pavyzdys, todėl labai svarbu, kad jis būtų tinkamas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos