baneris leidinys

bauzaite3Praėjusių metų lapkričio mėnesį Šakių verslo infomacijos centro iniciatyva rajono moksleiviams surengtame  konkurse „Mes ir verslas“ dalyvavo neįtikėtinai daug norinčiųjų pristatyti savo verslumo idėjas. Šis renginys ir pasiruošimas jam nenuėjo perniek – šiais mokslo metais net 15 iš 39 Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vienuoliktokų kaip pasirenkamąjį dalyką panoro mokytis verslumo pagrindų.

Nuotr. Verslumo pagrindų gimnazistus mokys Šakių verslo informacijos centro direktorė A.Baužaitė.

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė teigė, kad akis gimnazistams atvėrė Verslumo savaitės renginiai, kuriuose pernai jie ypač aktyviai dalyvavo ir puikiai pasirodė. „Kilus iniciatyvai šalia tokių pasirenkamųjų dalykų kaip psichologija ir braižyba nusprendėme pamėginti verslumo pagrindus įvesti kaip naują discipliną“, - mintimis dalijosi direktorė.

Su esminiais pradedančiojo verslininko veiklos ypatumais moksleivius supažindins ir naują discipliną dėstys Šakių verslo informacijos centro direktorė Aurelija Baužaitė. Pasak jos, verslas yra plati sąvoka ir jos mokymo formų yra labai įvairių: susitikimai su verslininkais, moksleivių mokomosios bendrovės kaip simuliacinis verslo modelis, paskaitos, konsultacijos, psichologiniai mokymai. „Kadangi per metus šiam dalykui bus skiriama tik 35 valandos, t.y. viena valanda per savaitę, tai visko išdėstyti tikrai neįmanoma, - teigė A.Baužaitė. – Kad mokiniai įgytų įgūdžių, kartu su teorija bandysime derinti praktines užduotis ir savarankiškus darbus.“
 
Kadangi Verslo informacijos centro direktorei darbas su mokiniais taip pat naujovė, pirmiausiai ji ketina išsiaiškinti gimnazistų lūkesčius, tai, ko jie norėtų išmokti, o tada kartu aprobuotų mokymo programą. Pasak jos, reikia daug psichologijos užsiėmimų, asmeninių verslininko savybių ugdymo pamokų.

Verslumo pagrindų kartu su mokytojos Daivos Palukaitienės ekonomikos ir verslumo pamokomis jau keletą metų iš eilės mokosi ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai. Čia pagal VĮ „Lietuvos Junior Archievement“ programą „Veikianti įmonė“ pernai ir ankstesniais metais buvo įkurtos ir veikė moksleivių mokomosios bendrovės. Pasak D.Palukaitienės, šiais mokslo metais čia ketinama įkurti net tris tokius simuliacinio verslo modelius, nes net 53 gimnazistai kaip pasirenkamąjį dalyką panoro mokytis verslo ir vadybos technologijų. Šios dvi grupės ir ekonomikos būrelį lankantys moksleiviai nusprendė įsteigti po atskirą mokomąją bendrovę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos