baneris leidinys

mokyklu_direktoriaiRugsėjo 19 – 24 dienomis rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojai, švietimo įstaigų vadovai lankėsi Vokietijos Fiuseno ir Rotenburgo pagrindinėse mokyklose bei Miuncheno gimnazijoje. Čia jie susipažino su švietimo sistema, pasidalijo edukacinio darbo patirtimi, dalyvavo seminaruose apie gabių ir talentingų vaikų ugdymo galimybes.

Nuotr. Rajono švietimiečiai galėjo tik pavydėti puikios mokyklų materialinės bazės, apsirūpinimo visomis reikalingomis priemonėmis ir sporto inventoriumi.

Pasak Kriūkų vidurinės mokyklos direktorės Lilijos Liutvinienės, didelį įspūdį paliko švietimo ugdymo proceso organizavimas ir darbo metodikos, teorijos ir praktikos derinimas tarpusavyje, puiki Vokietijos mokyklų materialinė bazė: kabinetai aprūpinti visais reikiamais įrengimais ir mokymosi priemonėmis, čia sukurtos individualios darbo vietos praktiniams darbams, ypač biologijos, fizikos, chemijos, technologijų kabinetuose. Daug dėmesio skiriama sportui, sveikatai, saugumui. Mokyklos puikiai aprūpintos sporto inventoriumi, kokybiškai įruošti aikštynai.

L.Liutvinienė teigė, kad Vokietijos mokyklose labai didelis dėmesys skiriamas profesiniam informavimui ir konsultavimui. Čia organizuojamos profesinio mokymosi dienos, kad mokiniai galėtų iš anksto pasirinkti karjeros kryptį, pažinti savo gabumus ir talentus. Vokietijos mokyklose pastebimas ir skatinamas vaiko talentas, bet didžiausią vaidmenį jo ateities planavime visgi atlieka tėvai.  
 
Mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai turėjo galimybę susipažinti su šiek tiek kitokia nei Lietuvoje Vokietijos švietimo sistema. Pagrindinėse mokyklose vaikai privalo mokytis nuo 5 iki 9 klasės, o 10 klasės lankymas yra pasirinktinas. Realinė mokykla (5 – 10 klasės) yra tarpinis variantas tarp pagrindinės mokyklos ir gimanazijos. Ją baigusieji įgyja brandos atestatą. Gimnazijose mokiniai įgyja  gilesnį bendrąjį išsilavinimą ir gauna brandos atestatą, suteikiantį teisę stoti į aukštąsias mokyklas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos