
Nuotr. „Tyrėjų naktyje“ gelgaudiškiečiai įsitikino, kad gamtos mokslai yra ne tik paslaptingi, bet ir labai įdomūs.
Entuziastės dvyliktokės Gintarė Vaičaitytė ir Aušra Višinskaitė, vadovaujamos chemijos mokytojos Alinos Damušytės ir biologijos mokytojos Ritos Murauskienės, mokytojus, mokinius ir jų tėvelius pakvietė į nepamirštamą vakarą. Vienuoliktokė Gertrūda Rudaitytė ir dvyliktokė Vasarė Aniulytė pristatė savo darbą, kuris pernai Mokslininkų konkurse laimėjo antrąją vietą, Gertrūda dar papasakojo apie atostogų savaitę, praleistą Molėtuose kartu su jaunaisiais mokslininkais. Po to vakaro vedėjos visus įtraukė į linksmą chemijos, biologijos, geografijos mokslų viktoriną. Įvyko tikras Protų mūšis. Klausimams ir užduotims išsekus, Gintarė ir Aušra, tarsi tikros magės, visus nustebino cheminiais bandymais. Jos linksmai viską komentuodamos tai gąsdino išlįsiančiu grizliu, tai bandė visomis spalvomis perdažyti vandenį, tai leido fejerverkus. Mergaitės dar kartą visiems įrodė, kad mokslai, atskleidžiantys gyvosios ir negyvosios gamtos sudėtį, yra ir paslaptingi, ir labai įdomūs.
Didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuvilnijusi „Tyrėjų naktis“ populiarumu nustebino net ir pačius renginio organizatorius. Septintą kartą vykęs renginys sutraukė dvigubai daugiau lankytojų nei pernai - apie 10 000. Tačiau, pasak organizatorių, jų ne tik buvo ženkliai daugiau, bet ir žingeidumas bei noras įsitraukti kiekvienais metais kyla bene geometrine progresija.
„Tyrėjų naktis“ siekia nutrinti ribas tarp visuomenės ir mokslininkų bei įrodyti, kad tyrėjai džiaugiasi ir rūpinasi tokiais pačiais dalykais, kaip ir visi. Jie nori pasidalinti savo žiniomis, patirtimi ir parodyti, koks įdomus ir naudingas gali būti tyrėjo darbas kiekvienam iš mūsų. Tuo įsitikino ir gelgaudiškiečiai, dalyvavę KTU surengtose mokslinėse paskaitose, įvairiuose bandymuose ir įspūdingame lazerių šou. „Nepaprastai įdomus renginys, - dalijosi įspūdžiais moksleiviai. - Jo metu naudingos žinios, susipynusios su puikiais įspūdžiais, ilgam liks atmintyje kaip vakaras, kuriame karaliavo mokslas“.
„Draugo“ inf.