baneris leidinys

suolai2Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį trečiadienį, Tarptautinę mokytojų dieną, keletoje rajono mokyklų nevyko pamokos. Į redakciją skambino mokyklas lankančių vaikų mamos ir teiravosi, kodėl jų atžalos šiandien atostogauja, o už tai turės atidirbti savaitgalį ar per atostogas. Galų gale, ar įstatymiškai  mokyklos gali taip elgtis?

Nuotr. Tarptautinę mokytojo dieną kai kuriose rajono mokyklose išvis nevyko pamokos. Ministerija tikina, jog taip būti negali.

„Gal jūs galite paaiškinti, kodėl tokia tvarka, kad šiandien mano sūnus į mokyklą neina, nes mokytojai kažkur išvažiavo, o už tai visi turės atidirbti per atostogas ar savaitgalį? Tegul jie švenčia tą Mokytojo dieną, bet aš negirdėjau, kad ji pripažinta laisva diena ir mokyklos nedirba. Kuo čia dėti vaikai, jei jie turės atidirbinėti“, - kalbėjo į redakciją paskambinusi moteris. Be to, ji buvo ne vienintelė, kėlusi šį klausimą. Kita šakietė teigė pasipiktinusi tuo, jog apie tai, jog jos pradinukas neis į mokyklą, sužinojo tik iš vakaro ir turėjo spręsti vaiko palikimo klausimą namuose. „Jis vienas namuose dar nebūna, o apie tai sužinau tik iš vakaro. Na, nežinau. Nejau tiems mokytojams dar mažai atostogų? Negaila, tegul švenčia savaitgalį, o ne tuomet, kai reikėtų dirbti“ - piktinosi pirmoko mama. Kitai pašnekovei rūpėjo tik tai, ar mokytojams už tai, kad jie nedirbo, vis vien bus mokama alga. Tad kaip čia yra, kad kai kurios mokyklos trečiadienį nedirbo?
 
Neaišku dėl kokių priežasčių, bet ne į visas rajono mokyklas pavyko prisiskambinti ir sužinoti, kaip trečiadienį vyko, ar nevyko pamokos. Visgi daugelyje mokyklų pamokos vyko, paskutinės buvo šiek tiek sutrumpintos. Kiek pavyko sužinoti, iš viso mokiniai į pamokas nėjo Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje, Lukšių Vinco Grybo ir Šakių „Žiburio“ gimnazijose ir Sintautų pagrindinėje mokykloje. „Draugo“ žiniomis, nedirbusiose mokyklose buvo mokytojų, kurie ir su mokiniais vyko į ekskursijas, dirbusiose mokyklose pramoginiai užsiėmimai buvo organizuojami po pietų. Žodžiu, kas kaip išmanė, tas taip ir darė.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė aiškino, kad mokytojai „nėra paleisti vėjui“, tačiau tikino, kad nėra konkrečiai suskaičiavusi, kiek mokyklų dirba, o kiek ne. „Direktorius rašė įsakymą, kad už šiandien dieną atidirbs tokiom ar tokiom dienom, ar dirbs per atostogas vieną dieną. Priklausomai nuo mokyklos“, - aiškino V. Pranckevičienė. Ji retoriškai teiravosi, kas čia tokio, kad kai kurios mokyklos nedirba. „Dažnai būdavo, kad ar pamokos sutrumpintos, ar į ekskursijas važiuodavo, tad nematau nieko blogo. Pamokos nenukentės, nes atidirbs kitą kartą“, - tikino Švietimo ir sporto skyriaus vedėja. Ji aiškino, kad jeigu mokytojai kur ir važiavo, tai masiškai visi nevyko, nors pamokos ir nevyko. „Juk autobusiukas tik 19 vietų, tad tiek mokytojų ir važiavo, o ne visa mokykla“, - tikino V. Pranckevičienė. Be to, vedėja šią dieną mokykloje įvardijo kaip metodinę dieną. „Jie nevažiavo kažkur pazylioti, o į tam tikrus objektus. Tai metodinė diena“, - tikino pašnekovė. Ji nustebo išgirdusi, kad redakcija sulaukė nepatenkintų tėvų skambučių. „O tai jie nežino, kad šiandien Mokytojo diena?“, - teiravosi vedėja.

V. Pranckevičienė informavo, kad, pavyzdžiui, Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje pamokos nevyks kitą penktadienį, nes mokyklos bendruomenė vyks „Žalgirio mūšio keliais“ ir už tai atidirbs vieną dieną prieš atostogas. Visgi čia vedėja kalbėjo apie tai, kad šiuo atveju jau numatyta veikla mokiniams, o trečiadienį mokiniai, priešingai nei pedagogai, neturėjo jokios švietėjiškos veiklos ar užimtumo – tiesiog nėjo į pamokas. Galbūt mokiniams tas nėjimas į pamokas, priešingai nei kai kuriems sunerimusiems tėvams, nekėlė neigiamų emocijų. Visgi gelgaudiškiečių atveju kyla retorinis klausimas, ar jie iš tikro turi atidirbti, nes mokiniams per mokslo metus skiriama 10 dienų skirtų kultūrinei - pažintinei veiklai.

Švietimo ir mokslo ministerija aiškino, kad atostogas mokyklos direktorius šiek tiek koreguoti gali, bet laisvų dienų skelbti – ne. „Mokytojo dieną mokykla turi dirbti, direktorius negali skelbti laisvos dienos“, - konstatavo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė. Kita Švietimo ministerijos atstovė tikino apskritai apie tokį traktavimą, kad mokytojams yra metodinė diena, niekur negirdėjusi. „Tai kaip taip gali būti? Tokios kaip metodinės dienos, kai mokykla nedirba, nėra, juk visi mokyklos pedagogai vienu metu nekelia kvalifikacijos“, - aiškino Švietimo ir mokslo ministerijos specialistė. Ji patikino, kad už tokį balaganą, kai vienos mokyklos dirba, kitos ne, pirmiausiai turi atsakyti steigėjas, tai yra rajono savivaldybė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos