baneris leidinys

vokieciai2Sekmadienio popietę Šakių „Žiburio“ gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai sutiko savo bendraamžius iš Vokietijos, Wolsenbiutelio miesto Pilies gimnazijos. Šešiolikos moksleivių grupę į Lietuvą atlydėjo du vadovai: gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Peter Weitkamp ir dailės mokytoja Dorotėja Landiene.

Nuotr. Wolsenbiutelio miesto Pilies gimnazijos moksleivius ir jų vadovus rajono savivaldybės meras J.Bertašius priėmė savo darbo kabinete.

Pasak Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorės Jūratės Mozūraitienės, draugystė su Wolsenbiutelio miesto pilies gimnazija tęsiasi nuo 2004 – ųjų metų, pradėjus vykdyti moksleivių mainų projektą. Nors jau praėjo keletas metų po šio projekto įgyvendinimo pabaigos, tačiau bendradarbiavimas tęsiasi ir toliau – abi mokyklos kasmet pasikeičia moksleivių delegacijomis. Žiburiečiai į Vokietiją vyksta pavasarį, o Šakiuose svečių iš Vokietijos sulaukia rudenį.

Vienas iš projekto organizatorių – gimnazijos direktorės pavaduotojas Darius Aštrauskas teigė, kad tokie projektai moksleivius skatina mokytis vokiečių kalbas, jie įgauna ne tik praktinių kalbos įgūdžių, bet ir turi galimybę susipažinti su kitos šalies kultūra, dalyvauti bendruose abiejų gimnazijų projektuose, pamatyti, kaip žmonės gyvena kitose Europos šalyse. Projekto metu tokios mainų kelionės buvo apmokamos iš Europos Sąjungos lėšų, o jam pasibaigus, už kelionę tenka susimokėti patiems. Tačiau, anot D.Aštrausko, tai tikrai nėra dideli pinigai, nes moksleiviai apgyvendinami šeimose ir pragyvenimo bei maisto išlaidos jiems nieko nekainuoja.
  
Viešėdami mūsų krašte Wolsenbiutelio miesto Pilies gimnazijos moksleiviai pirmą kartą turėjo galimybę susitikti su rajono savivaldybės meru Juozu Bertašiumi, kuris mielai juos priėmė savo darbo kabinete ir, trumpai pristatęs mūsų rajono specifiką, įteikė atminimo dovanėles: Šakių rajono žemėlapius ir firminius savivaldybės tušinukus, o vadovams padovanojo knygas su žymiausiomis Šakių krašto vietovėmis.

Moksleiviai iš Pilies ir „Žiburio“ gimnazijų kartu leis laiką iki penktadienio vakaro. Jie aplankys ne tik mūsų krašto gražiausias vietoves: Zyplius, Gelgaudiškį, Sudargą, dalyvaus bendruose renginiuose, bet ir nuvyks į Vilnių, Kauną, Nidą, iš kur keltu išplauks atgal į Vokietiją.

J.Mozūraitienė džiaugėsi, kad draugystė su Wolsenbiutelio miesto Pilies gimnazijos bendruomene tebesitęsia ir tikisi, kad ateityje ji nenutruks. Mūsų krašto moksleiviai galės ir toliau  tobulinti savo vokiečių kalbos žinias bendraudami su Vokietijos gimnazistais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos