baneris leidinys

age_daiktaiSpalio 14 dieną Plokščių vidurinėje mokykloje vyko netradicinė istorijos pamoka, skirta danų istoriko, etnologo ir kalbininko Age Meyer Benedictsen 145-osioms gimimo metinėms. Daugiau kaip prieš šimtmetį A.M. Benedictsen lankėsi Plokščiuose lietuvių kalbos studijų reikalais ir susipažino su Zofija bei Petru Kriaučiūnais. Čia, kaip vėliau pats rašė, patyrė „nepaprastų žmonių nepaprastą meilę savo tėvynei“.

Nuotr. Vieninteliai asmeniniai Age Meyer Benedictsen daiktai Lietuvoje bus saugomi Plokščių vidurinės mokyklos muziejuje.

Pasak Plokščių vidurinės mokyklos bibliotekos vedėjos Vidos Sederevičienės, galbūt šie viešnagės įspūdžiai ir buvo A.M. Benedictsen knygos „Lietuva. Bundanti tauta“ atsiradimo priežastis. Kai šiandien skaitome 1896 metais Kopenhagoje išleistą  knygą, atrodo, kad ji parašyta mūsų kartai. 1918 metais, pristatant pasauliui Lietuvos valstybę, taip pat buvo pasirinkta knyga „Lietuva. Bundanti tauta“ (angliškas leidimas). Beje, lietuvių kalba knyga išleista tik 1997 metais.

Mokinių žodžiais, dalyvavimas istorijos pamokoje, kurioje galėjo išgirsti prieš šimtmetį  Plokščiuose rašytų laiškų ištraukas, galimybė vertinti Lietuvos istorijos faktus ir šių dienų darbui sukuria nuoširdaus pasididžiavimo savo kraštu ir jo istorija jausmą.

Plokščių vidurinės mokyklos bendruomenė džiaugėsi, kad netradicinėje istorijos pamokoje dalyvavo ir asociacijos NORDEN LIETUVA klubo „Benedictseno bičiuliai“ atstovai. Garbaus amžiaus profesorių, kultūros istorijos puoselėtojų bendravimas su mokiniais paliko abipusiai prasmingus įspūdžius. „Toks bendravimas - tikrojo pilietiškumo pamokos“, - mano V.Sederevičienė.
 
Klubo „Benedictseno bičiuliai“ pirmininkė Svetlana Steponavičienė perdavė A.M.Benedictsen anūko, kuris, deja, šį kartą negalėjo atvykti į Plokščius, sveikinimus mokyklai ir ypatingas dovanas jos muziejui. Tai A.M.Benedictsen piniginė su tuomet naudotais pinigais, asmeninis spaudas, pensnė (akiniai be kojelių) ir keletas nuotraukų - ko gero, vieninteliai asmeniniai Age Meyer Benedictsen daiktai Lietuvoje.

Džiugu, kad Plokščių vidurinė mokykla puoselėja tokias gražias kultūrinio istorinio paveldo tradicijas, kad mokiniai domisi ir žino savo krašto istoriją, o netradicinės istorijos pamokos jiems jau įprasta pilietinio ugdymo dalis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos