baneris leidinys

antikorupcijos_dienaGruodžio 9 dieną Plokščių vidurinės mokyklos bendruomenė paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Šakių rajono apylinkės teismo pirmininkas Arturas Rauktys 10 – 12 klasių moksleivius ir mokytojus supažindino su korupcijos sąvoka ir istorine jos raida.

Nuotr. Šakių rajono apylinkės teismo pirmininkas A.Rauktys moksleiviams pateikė daug naujos informacijos ir žinių apie visame pasaulyje ir mūsų šalyje plintančią korupciją.

Jungtinių Tautų iniciatyva paskelbta Tarptautine antikorupcijos diena siekiama atkreipti dėmesį į visame pasaulyje plintančią korupciją ir skatinti žmones su ja nesitaikstyti. Pasak renginio iniciatorės ir organizatorės mokyklos soc.pedagogės Neringos Pilypaitienės, korupcija - tai ir mūsų šalyje aktuali bei sparčiai plintanti galia, siekiant asmeninės naudos.

Dispute su renginio dalyviais A.Rauktys analizavo korupcijos priežastis bei sąlygas, supažindino su pagrindiniais korupcijos prevencijos uždaviniais ir priemonėmis, taip pat pateikė naujausių tyrimų duomenis apie suvokiamą korupcijos paplitimą tarp viešojo sektoriaus tarnautojų ir politikų mūsų šalyje.
 
Korupcija - tai ne tik pasinaudojimas tarnybinėmis galiomis viešajame sektoriuje, bet ir asmens galia,  pagrįsta visuomenės pasitikėjimu. Tai gali pasitaikyti visur: versle, sporte, švietime,  religinėse organizacijose. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos: kyšininkavimas ir piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi. Tradiciškai ji yra skirstoma į vadinamąją didžiąją (prekyba įstatymais, teismų sprendimais bei valstybiniais užsakymais) ir mažąją korupciją (policininko papirkimas, piniginės duoklės medikams, dovanėlės dėstytojams už geresnį pažymį).

N.Pilypaitienės teigimu, nors renginys truko neilgai, tačiau aiškiai nušvietė korupcijos padėtį Lietuvoje ir paliko daugybę minčių naujoms diskusijoms.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos