baneris leidinys

dragunaityteGelgaudiškio vidurinė mokykla atsiliepė į Lietuvos meno kūrėjų asociacijos kvietimą dalyvauti projekte „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“. Dailės mokytoja Eglė Dragūnaitytė skatins  vyresniųjų klasių moksleivius domėtis aukštąja kultūra: skaityti nemokamai prenumeruojamus solidžiausius šalies kultūros leidinius ir susitikti su garsiais menininkais.

Nuotr. Projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ koordinatorė E.Dragūnaitytė mano, kad jis ne tik sudomins moksleivius, bet ir suteiks jiems vertingos informacijos bei patirities.

Pasak projekto koordinatorės E.Dragūnaitytės, tikslingas kultūros kūrėjų bendravimas su mokiniais ir vienuolikos kultūros žurnalų atėjimas į biblioteką mokyklos bendruomenei bus labai naudingas. „Į dialogą su mokykla bus įtraukti patys įdomiausi menininkai, - trumpai projektą pristatė mokytoja.  - Jų pavardes jau žinome ir galime pasirinkti, su kuo norėsime bendrauti. Galime rinktis žmones iš tokių meno šakų, kaip literatūra, dailė, muzika ir t.t. Kadangi pati esu dailės mokytoja, rinksimės daugiau menininkų iš dailininkų tarpo, kurie bus pasirengę pravesti meninės kūrybos pamokas ir praktinius užsiėmimus dailės ir fotografijos mėgėjams.

Kadangi temas siūlys patys menininkai, E.Dragūnaitytė mano, kad jos bus labai įvairios. Tačiau toks ir yra projekto tikslas – sudominti mokinius viena ar kita meno sritimi, plėsti jų suvokimą, kas tai yra menas, ir galbūt sugriauti kai kuriuos stereotipus apie menininkus, nes menininkai irgi gali būti patys įvairiausi žmonės.
 
Šiandieninė mokykla Lietuvoje tarsi atskirta nuo kultūrinės visuomenės, todėl projektu „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ bus siekiama skatinti jaunimo kūrybiškumą, gilinti jų kultūrinį sąmoningumą ir suvokimą.

Šis projektas – inovatyvus ir nestandartinis problemos sprendimas nacionaliniu lygmeniu. Virtualaus komunikavimo internetu epochoje tiesioginis bendravimas su žymiu menininku ar kultūros veikėju tampa dar vertingesne patirtimi. Šiais kontakto nutolimo laikais, kai žmones pažįstame tik per televiziją, internetą, asmeninis kontaktas ir tiesioginis bendravimas daro didelį įspūdį. Po mokyklas pasklidęs intelektualinis potencialas moksleiviams atvers platesnį kultūrinį akiratį ir skatins juos įsitraukti į kultūros procesą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos